KHL: Avtomobilist prekinuo seriju poraza

KHL 27. nov 201818:14 > 18:29
Jim McIsaac/Getty Images

Hokejaši Avtomobilista prekinuli su niz od tri uzastopna poraza i u derbiju Istoka KHL šampionata savladali Salavat Julajev u Ufi 2:0.

Iako je domaći tim slovio za blagog favorita uoči utakmice gosti iz Jekaterinburga dominirali su tokom svih 60 minuta i najavili da je rezultatska kriza prošlost.

Sve linije gostujućeg sastava funkcionisale su dobro i disciplinovano, a kolika je dominacija Avtomobilista na ovom meču pokazuje i podatak da su u okvir gola šutirali čak 49 puta naspram 27 pokušaja domaćeg tima iz Ufe.

Salavat je samo u uvodnim trenucima meča imao inicijativu i priliku preko Dmitrija Kugriševa da dođe do prednosti, međutim, vrlo brzo upali su u ritam protivnika koji ih je prosto samleo kvalitetnim presingom i činjenicom da su uigrane linije pravili konstantni i permamentni pritisak u trećini rivala.

Prvi gol gostiju su postigli u 25. minutu iz druge pauerplej situacije u meču. Fantastičnu asistenciju podelio je Dan Sekston, a mrežu je pogodio bivši napadač SKA Aleksandar Kučarjavenko. Do kraja druge trećine gosti su mogli da dupliraju prednost, ali i ovoga puta sjajno je mrežu Salavata čuvao Finac Juha Mecola.

U trećoj trećini Salavat je pokušao da se nametne. Trener domaćih korigovao je svoje postave, ali to nije pomoglo protiv izuzetno raspoloženog tima iz Jekaterinburga. Verovatno najbolji pojedinac meča u domaćem timu, golman Mecola napravio je krucijalnu grešku u 45. minutu, kada je izašao iza gola po pločicu, ali je pak dodao protivničkom igraču Najdželu Dousu kome nije bilo teško da asistira Alatoliju Goliševu koji je pogodio praznu mrežu za 0:2.

U finišu utakmice Salavat je u dva navrata imao igrača više, koristili su uz to i veštački pauerplej pa se više od dva minuta igralo šest na četiri, ali mrežu sjajnog Jakuba Kovara domaćin nije uspeo da pogodi. Viđen je i jedan sporan detalj, kada je na pet minuta pre kraja poništen pogodak Pavela Hohrahova, ispostavilo se opravdano jer je Aleksej Semjonov prethodno povredio golmanski prostor gostujućeg čuvara mreže.

Avtomobilist drži lidersku poziciju Istoka, ali ima bod manje od CSKA na ukupnoj tabeli.

Ekipa Vladivostoka je na svom ledu savladala Soči sa 4:2, dok se kasnije sastaju Čerepovec i Baris Astana.