KHL: Lokomotiva slavila u Ufi, poraz šampiona

KHL 24. dec 201818:09 > 20:12
Sean Rudyk/Getty Images

U jednom od derbija dana, u okviru Kontinentalne hokejaške lige, Lokomotiva iz Jaroslavlja je kao gost bila bolja od Salvat Julajeva nakon produžetka, rezultatom 4:3.

Nakon što su savladali favorizovani Avangard u Omsku, hokejaši Lokomotive pobedili su još jednog kandidata za titulu u Istočnoj konferenciji. Mlada i talentovana ekipa iz Jaroslavlja nametnula se kao fizički dominantnija u većem delu meča. U tehničkom smislu takođe je bila kvalitetnija i potpuno zasluženo došla do vrednih bodova.

Poveli su gosti već u petom minutu preko Danila Apalkova, u situaciji pet na četiri. Kako je ekipa iz Ufe primila, tako je i postigla gol pred kraj prve trećine i izjednačila rezultat. U pauer plej situaciji, strelac za domaći tim bio je Zahar Arzamacev.

Druga deonica nije bila efikasna jer je vođena neverovatna borba u svakom delu terena. Jedini gol postigao je Ivanov Georgi četiri minuta pre kraja trećine. Početkom trećeg perioda, Lokomotiva je uspela da se odlepi na dva gola razlike prekom Brendona Kozuna, i kada se očekivalo da mirno privede meč kraju, usledila je munjevita reakcija hokejaša Salvata. U pet minuta izjednačenje su doneli svojim drugim pogotkom na meču Zahar Arzamacev i Dimitri Kugrišev, i tako odveli meč u produžetak.

Tamo su se bolje snašli gosti, koji su nakon nepunog minuta, pogotkom Denisa Aleksejeva obezbedili nova dva boda Lokomotivi, koja se sada popela na četvrto mesto na tabeli Zapadne konferencije.

Salvat je šesti na Istoku, i nalazi se u borbi za što bolju poziciju pred plej of.

Iznenađenje dana priredila je ekipa Dinama, koja je u Minsku savladala katulenog šampiona Bars iz Kazanja sa 3:2.