SKA častio lidera Istoka sa pola tuceta

KHL 8. jan 201920:43 > 20:56
KHL
SK

Derbi dosadašnjeg dela KHL šampionata odigran je u Jekaterinburgu gde je Avtomobilst dočekao SKA iz Sankt Peterburga i pretrpeo ubedljiv poraz 6:0.

Gosti su bili nemilosrdni i već posle nepuna četiri minuta poveli su preko Sergeja Plotnikova. Na 2:0 povisio je Andrei Kuzmenko u 15. minutu. Početak druge trećine bio je istovetan početku utakmice, pa je Gusev gotovo u isto vreme, na isteku četvrtog minuta postigao gol za 3:0. Domaćin je odoleo do kraja trećine, mada je imao dve situacije sa igračem više, ali nisu uspeli da zatresu mrežu. Kazna je usledila posle svega 52 sekunde od početka poslednje deonice, kada je Jakupov povisio na 4:0. Samo 47 sekundi kasnije Ketov je postigao i peti gol za SKA. Konačan rezultat i kraj mučenja za lidera Istoka postavio je Zemčonjuk u 51. minutu. SKA ostaje drugi na Zapadu sa 74 boda, četiri manje od CSKA, dok je Avtomobilist i pored ovakvog poraza lider Istoka sa 75 bodova, pet više od divizijskog rivala i aktuelnog šapiona Barsa.

Ostali rezultati: Salavat Julajev – Kunlun Red Star 7:4, Baris – Amur 4:2, Severstalj – Dinamo Riga 3:2, Lokomotiva – CSKA 1:0, Dinamo Minsk – Slovan 5:3, Jokerit – Dinamo Moskva 2:3.