Jokerit u plej – ofu Zapada

KHL 25. jan 201920:53 > 20:55
Jamie Squire, Getty Images Sport

Hokejaši Jokerita pobedom nad Torpedom obezbedili su plasman u plej-of Zapadne konferencije Kontinentalne hokejaške lige.

Tim iz Helsinkija imao je probelma samo u uvodnih desetak minuta meča kada su imali i rezultatski deficit, ali su u periodu od 14. do 18. minuta okrenuli meč u svoju korist i do kraja potvrdili da su kvalitetnija ekipa od svog rivala.

Nakon što je Jokerit propustio igrača više Torepdo je iz prve prave akcije došao do vodećeg gola. Strelac je bio Endi Mil. Preokretu je kumovao gostujući bek Orlov, koji je napravio kardinalnu grešku u trentucima kada je njegova ekipa igrala najbolji hokej.

U 14. minutu njegov neoprezan potez iskoristio je Stiv Mozes koji je asistirao Sakariju Maninenu kome nije bilo teško da pogodi praznu mrežu. Da nevolja ne ide sama gosti su se uverili dva min kasnije kada je Karl Stoleri udarcem sa plave linije pogodio za 2:1.

Najslabiji hokej viđen je u drugih 20 min kada su mreže mirovale a nije bilo ni pravih prilika. Istina, Jokerit je kontrolisao utakmicu i tek sada je bilo evidentno da Torpedo teško može da dođe do bodova koji bi im obezbedili mirniju završnicu u Istočnoj konferenciji

Kvalitetniju partiju domaći su krunisali golovima Stiva Mozisa u 46. i Džona Normana u 54. minutu. Sve što je gost uspeo da uradi je počasni pogodak u poslednjim trenucima utakmice a delo je Mihajla Varnakova, bivšeg hokejaša AK Barsa iz Kazanja

U nedelju od 13 časova na Sport Klubu 3 možete da gledate derbi Istočne konferencije između Metalurga i Avtomobilista.