Neftehimik u produžetku, Lokomotiva u finišu

KHL 3. feb 201917:32 > 17:33
KHL

Samo dva duela odigrana su u Kontinentalnoj hokejaškoj ligi u nedelju. Pobede su zabeležili Neftehimik i Lokomotiva iz Jaroslavlja.

Neftehimik je kao gost, nakon produžetka, bio bolji od Torpeda u Nižnji Novgorodu i slavio je sa 3:2.

Nije bilo golova u prvoj trećini ovog duela, a u 13. minutu druge deonice golom Orlova poveo je Torpedo. Na isteku 17. minuta Porjadin je pogodio za izjednačenje.

Isticao je deveti minut treće trećine kada je Natinen sjajno pogodio iskoristivši situaciju sa igračem više i doneo prednost gostima, ali je samo 38 sekundi pre kraja meča Miele postigao izjednačujući gol za Torpedo i tako uveo meč u produžetak.

Gostima su bile potrebne samo 32 sekunde da dođu do pobede. Gol je postigao Kariulin, u pauer plej situaciji.

I pored trećeg poraza u poslednja četiri meča Neftehimik ostaje na sedmoj poziciji na Istoku, dok je Neftehimik sada deseti.

Lokomotiva je slavila u Sočiju gde je slavila sa 4:3.

Nakon prve trećine bez golova, uz pogotke Beljajeva i Jurtakina u treću trećinu su gosti iz Jaroslavlja ušli sa prednošću od 2:0, da bi u šestom minutu treće deonice preko Loktionova poveli i sa 3:0.

Usledila je goleada domaćih, redom su između sedmog i 14. minuta pogađali Bakoš, Rjakov i O’Del.

Igrao se 18. minut odlučujuće deonice kada je Rafikov bio precizan u situaciji sa igračem više i doneo Lokomotivi pobedu.

Lokomotiva je treća na Zapadu i već ima obezbeđen plej of, dok Soči uz dva vezana poraza još uvek drži osmo mesto u istoj konferenciji.