KHL 15. feb 201920:20 > 20:24
KHL
SK

Hokejaši SKA pobedom protiv Jokerita osigurali 2 mesto u KHL-u pred početak plej-ofa.

Moćni sastaav iz Sankt Peterburga imao je vrlo ozbiljan pristup u duelu sa Jokeritom koji bi mogao da im bude potencijalni rival u evebntualnom polufinalu zapadne konferencije. Gosti su parirali samo u prve dve trećine a u nastavku meča presudio je objektivni kvalitet koji je na strani ekipe koju trenira selektor Rusije, Ilja Vorobjev.

SKA je prva dva gola postigao u intervalu od 30 sekundi. Prvo je sjajni Nail Jakupov iskoristio prednost igrača više da bi u sledećoj akciji Maksim Kartov presekao jedno dodavanje na plavoj liniji sopstvene trećine , krenuo u kontru i majstoraskim bekhend udarcem pogodio za 2:0.

Gosti su uspeli u finiši prvog perioda da smanje prednost domaćina posle dobrog snalaženja Antija Pilstroma pred mrežom Helberga. U drugoij trećini nije bilo golova , ali je publika gledala dinamičnu utakmicu a gosti su moigli do izjednačnja u 34 minutu kada je Alek Grant u situaciji sa igračem više odlično šutirao ali je pak završio u prečki.

U poslednjem periodu SKA je pokazao kvalitet, maksimalno je iskoristio 10-ak minuta odlične partije i potukao velikog rivala. Na 3:1 povisio je Nikita Gusev gotovo je neverovatno iz kakve je pozicije šutirao snažno i precizno i pogodio ugao koji je i čuvao golman gostiju Kalnins. Četvrti gol domaćih delo je Naila Jakupova koji se dobro snašao u kontri nakon sjajanog dodavanja Viktora Tihonova Juniora. Do kraja utakmice svoj snažan i precizan šut demonstrirao je i najbolji strelac među bekovima u ligi, Šveđanin Patrik Hersli. A konačanih 5:2 postavio je Stiv Mozes u situaciji sa igračem više.

Ostali rezultati: Avtomobilist – Bars 0:3, Lokomotiva – Vitjaz 4:3, CSKA – Slovan 4:1, Dinamo Moskva – Soči 2:3, Dinamo Riga – Dinamo Minsk 3:1. Narednu utakmicu mozete gledati u ponedeljak od 17:30 na SK3 između Jokerita i Spartaka iz Moskve.