KHL: Goleada u Helsinkiju, CSKA i SKA ubedljivi

KHL 18. feb 201921:18 > 21:21
Oleg Nikishin/Getty Images

U ponedeljak je odigrano devet mečeva u najboljoj evropskoj hokejaškoj ligi. Izuzetno efikasan duel odigrali su Jokerit i Spartak, dok su bitne pobede za plasman u doigravanje ostvarili Traktor i Dinamo Riga.

U duelu koji nije preterano odlučivao o poziciji na tabeli Zapadne konferencije, Jokerit je na svom ledu savladao Spartak sa 5:4.

Početak utakmice obilovao je šansama i golovima. Klub iz Helsinkija do prednosti je doveo Viktor Lev nakon samo četiri minuta. Robin Hanzi je poravnao rezultat stotinak sekundi kasnije, a ponovno vođstvo domaćinu doneo je Semi Lepisto u osmom minutu.

U drugom periodu igre Moskovljani su u roku od tri minuta preokrenuli rezultat preko Bena Maksvela i Artjoma Fjodorova, ali je ipak nakon 120 sekundi Niklas Jensen doneo treće izjednačenje na meču.

I poslednji period bio je jednako efikasan kao prethodna dva. Nakon samo tri minuta, Stiv Mozes donosi prednost Jokeritu, da bi Brajan O’Nil povisio na 5:3. U poslednjim trenucima utakmice Robin Hanzi je svojim drugim golom na meču postavio konačan rezultat.

Nakon ove pobede Jokerit je ostao na četvrtoj poziciji Zapadne konferencije i do kraja ligaškog dela takmičenja ne može ni da napreduje ni da nazaduje, dok je Spartaku trijumf bio neophodan kako bi osigurao osmo mesto, koje garantuje plasman u plej-of.