Salavat razbio Metalurg za brejk i izjednačenje

KHL 27. feb 201920:26 > 20:30
KHL

Odigrani su drugi mečevi prve runde plej-ofa u Kontinentalnoj hokejaškoj ligi kod četiri para. Dinamo iz Moskve, Avangard i Lokomotiva poveli su u seriji sa 2:0, dok je Salavat Julajev napravio brejk i izjednačio rezultat.

Hokejaši Salavat Julajeva slavili su protiv Metalurga u gostima sa 4:1, i tako napravili brejk i izjednačili rezultat u seriji. Za razliku od prvog susreta, gosti su mnogo energičnije ušli u ovu utakmicu. Posle devet minuta igre, Salavat je već vodio sa 2:0. Strelci su bili Linus Omark i Maksim Majorov. Metalurg nije uspeo da se oporavi ni u drugoj trećini, što su gosti iskoristili da dodatno uvećaju prednost. Nakon što je Temu Hartikainen povisio na 3:0, trener domaće ekipe, Jozef Jandak, koji je selektor Češke, zamenio je prvog golmana Košečkina i među stative poslao juniora Artjoma Zagidulina. Nije golobradi čuvar mreže proveo mnogo vremena na ledu, kada je i treća udarna igla iz Skandinavije u redovima ekipe iz Ufe, Jonas Kempainen povisio na 4:0. Sedam minuta pre kraja meča, domaći stižu do počasnog gola u režiji Mihala Bulira, koji je ujedno postavio i konačan rezultat. Serija se iz Magnitogorska seli u Ufu, gde se 1. i 3. marta igraju naredne dve utakmice.

Lokomotiva iz Jaroslavlja slavila je pred svojim navijačima nad Sočijem sa 3:0 i tako pred selidbu serije na obalu Crnog mora nosi prednost od 2:0. Avangard je u Omsku savladao nad Barsom sa 6:3, i takođe sa maksimalnim učinkom putuje u Kazanj. Dinamo je ostvario i drugu pobedu protiv Jokerita u Finskoj, ovoga puta sa 3:2, tako da već u Moskvi pred svojim navijačima može da ostvari plasman u drugu rundu plej-ofa.