Privatna arhiva

Hokej

20.03.2019 | 20.31 > 20:41

Salavat i Avangard zakazuju finalni okršaj na Istoku

Hokejaši Salavat Julaeva i Avangarda poveli sa 3-1 u polufinalu plej-ofa Istočne konferencije KHL šampionata protiv Avtomobilista i Barisa.

KHL logo

SK

Za razliku od prethodna tri duela koja su obilovala neizvesnošću, Salavat je u ovom okršaju bio dominantan od prvog do poslednjeg minuta i sada ga deli samo jedna pobeda od plasmana u veliko finale Istoka.

Pred nešto više od osam hiljada gledalaca u Ufa Areni odlučujuća je bila prva trećina kada su domaći hokejaši iz četiri šuta postigli čak tri gola.

Za četu trenera Culagina mnogo je važna činjenica da su se u strelce upisali i momci koji nisu standardni u timu.

Prvi gol delo je Alekseja Semjonova, bivšeg člana SKA i Vitjaza koji je u 6. minutu iskoristio prednost igrača više da bi domaći duplirali prednost samo minut kasnije nakon odlične asistencije Kadejkina i realizacije Eduarda Gimatova.

Uspeli su gosti da se koliko-toliko vrate u meč tri minuta kasnije nakon majstorskog gola Fransisa Parea, ali do kraja trećine nisu izdržali pritisak domaćih igrača pa su još jednom vadili pak iz mreže.

U 17. minutu asistirao je odlični Linus Omark, a mrežu rivala pogodio je Filip Larsen.

U drugoj trećini Avtomobilist je pojačao ritam, bio agilniji pred mrežom protivnika, ali je sjajno čuvao svoj gol Juha Mecola.

Kada su splasli gostujući napadi usledila je velika greška Dena Sekstona u sopstvenoj trećini kada je poklonio pak Jonasu Kampainenu kome nije bilo teško da pogodi mrežu golmana Kovara.

U trećoj trećini Salavat je rutinski kontrolisao meč, agosti su samo ublažili poraz u finišu meča golom Denisa Bodrova, preciznije bizarnom situacijom u kojoj je Sergejev rukom pogodio sopstvenu mrežu.

I u drugoj polufinalnoj seriji Istoka takođe je 3:1. Avangard je u Omsku slavio u četvrtom meču protiv Barisa. Dva gola postigao je Čudinov, a jedan Jaremčuk. Za goste iz Astane strelac je bio Fratin.