Oleg Nikishin/Getty Images

Hokej

02.04.2019 | 18.55 > 18:56

Salavat deklasirao Avangard i smanjio na 2:1

Hokejaši Salavata Julajev ubedljivom pobedom 5:1 smanili su na 2:1 u finalu Istočne konferencije KHL lige protiv Avangarda.

Linus Omark iz Salavat Julajeva

Sean Rudyk/Getty Images

Utakmica u Ufi rešena je u prvoj trećini, i pored činjenice da je Salavat u duel ušao prilično nervozno, presudili su detalji u drugom delu prvog perioda, koji su apsolutno išli na stranu domaćeg tima.

Sve je počelo sa žestokim prekršajem beka Salavata Simjonova koji je zaradio kaznu 2+10, ali Avangard nije uspeo da prednost igrača više pretvori u vođstvo. I pored toga gosti su kontrolisali meč, ali je pogodak Sergejeva u 11. minutu bio od presudnog uticaja na kompletnu utakmicu.

Bek domaćih šutirao je sa plave linije, nije čak ni gledao u pravcu gola, pa su svi na tribinama bili začuđeni kako je uopšte pak završio iza leđa Bobkova. Upravo taj detalj kao da je dao krila domačim igračima koji su do kraja prvog perioda odigrali kao u transu i preko Kempainena i Hartikainena obezbedili veliku prednost od 3:0. Kod oba gola asisterao je jedan od najboljih igrača lige Linus Omark.

Trener gostiju Bob Hartli je u pauzi između dve trećine zamenio golmana, umesto Bobkova šansu je dobio Nalimov. Avangard je zaigrao za nijasnu bolje, ali je sa druge strane Salavat koristio prazan prostor u trećini protivnika i stvorio nekoliko lepih prilika da utakmicu uvede u mirnu završnicu. Otežavajuća okolnost za goste predstavljala je povreda Beka, koji se nije vraćao na led posle 31. minuta.

Avangard je uspeo da smanji na 3:1 nakon pauer plej situacije u 38. minutu i efektnog gola Žernova.

U trećem periodu viđena je prava rovovska borvba, ali i dosta nediscipline gostujućih hokejaša koji su čak 8 minuta igrali sa čovekom manje. To su domaći u finišu uspeli da iskoriste, prvo je Majorov pogodio praznu mrežu u 59. minutu, a onda se u strelce u poslednjem minut upisao Hohrjahov nakon velike greške bekova Avangarda.

Sledeći meč na kanalima SK je u sredu u 18:30 kada SKA u Sankt Peterburgu dočekuje CSKA u četvrtom meču Zapadne konferecnije. Moskovljani vode sa 2:1.