Privatna arhiva

Hokej

03.04.2019 | 21.21 > 21:22

KHL: Preokret SKA za 2:2 u seriji

Hokejaši SKA izjednačili su rezultat u finalnoj seriji Zapadne konferencije KHL na 2:2, pošto su u četvrtoj utakmici pred svojim navijačima savladali CSKA sa 3:1.

KHL logo

SK

Gosti iz Moskve bili su bolji rival u prvoj trećini, iako su domaći u prvih desetak minuta promašili čak dve situacije sa igračem više. Ipak, CSKA je poveo u 14. minutu nakon dobro odmerenog udarca odličnog beka Mihaila Naumenkova.

Preokret na meču usledio je od 29. minuta, kada je bivši hokejaš CSKA Nikolaj Prohorkin sjajno šutirao sa 15 metara i pogodio gornji levi ugao. Prohorkin je, inače, golom u produžetku odlučio i meč broj tri koji je pre dva dana odigran u istoj dvorani.

Imali su domaći i u drugom periodu nekoliko prilika da dođu do potpunog preokreta, ali je Sorokin dobro čuvao svoju mrežu. Odlučujući momenti odigrali su se od 44. do 46. minuta. Prvo je Nikita

Gusev u prepoznatljivom stilu u situaciji sa igračem više šutirao iz levog ugla i pogodio donji ugao gostujućeg gola. Da bi zatim, Plotnikov vešto, iz teške pozicije, namerno gađao u pedove Sorokina, a pak se odbio tamo gde je želeo, pravo u mrežu.

Tada je gostujući trener Nikitin uveo Johansona umesto Sorokina, pa je CSKA u finišu igrao i sa dva igrača više na ledu, ali ipak nije uspeo da dođe do gola koji bi meč uveo u neizvestnost.

Serija se sada vraća u Moskvu, a peti duel igra se u petak.

U finalu Istočne konferencije Salavat, koji gubi sa 2:1 u seriji, ugostiće ekipu Avangarda, a taj susret možete da gledate u četvrtak na SK HD od 16 časova.