Oleg Nikishin/Getty Images

Hokej

14.04.2019 | 05.59 > 07:57

Tri produžetka, Nešvil, Boston i Kolorado izjednačili

Protekle noći odigrane su četiri utakmice prve runde plej-ofa NHL šampionata, a čak tri odlučene su u produžetku. Vašington je ui potpunosti iskoristio prednost domaćeg leda, dok su Nešvila, Bostona i Kolorada slavili posle poraza u prvim mečevima.

Igrači Vašingtona

Rob Carr, Getty Images Sport

Vašington je na Istoku posle produžetka pobedio Karolinu 4:3 i povisio rezultat u seriji na 2:0. Bekstrom i Oši su već do 10. minuta doneli osetnu prednost Kepitalsima, a Volmark je u 16. minutu najavio da se gosti neće lako predati.

Aho je izjednačio u finišu drugog perioda, a Vilson je u 49. minutu timu prestonice SAD ponovo obezbedio gol viška. Na 3:3 izjednačio je Stal sa igračem više i tim rezultatom završen je regularni deo utakmice, a u drugom minutu ekstra vremena Orpik je doneo važan trijumf svom timu.

Posle dva meča izjednačeno je i u duelu između Bostona i Toronta. Tim iz Masačusetsa je na svom ledu pobedio goste iz Kanade 4:1 i sada mnogo rasterećenije odlazi u Toronto, gde će biti odigrane sledeće dve utakmice.

Duel u Bostonu obeležio je i efektan gol gostiju u režiji Kadrija.

Nešvil je posle startnog poraza od Dalasa, u drugom pokušaju posle produžetka uspeo da savlada tim iz Teksasa pred svojim navijačima 2:1 i izjednači u četvrtfinalnoj seriji Zapadne konferencije na 1:1.

U regulatnom delu meča oba gola viđena suj u drugoj trećini. Gosti su poveli pogotkom Bena, a samo dva minuta kasnijne izjednačio je Grimaldi. Čovek odluke za Predatorse bio je Smit, koji je u petom minutu produžetka postavio konačan rezultat.

Kolorado je iznenadio i u Kalgariju napravio brejk golom Mekkinona u devetom minutu produžetka - 3:2. Prethodno je Komfer na nešto manje od tri minuta pre kraja doneo izjednačenje gostima iz Denvera i šansu da pred svojim navijačima napravi veliki korak ka plasmanu u polufinale konferencije.

Plasman u polufinale konferencije obezbediće ekipe koje prve ostvare četiri pobede.