Privatna arhiva

Hokej

09.09.2019 | 20.56 > 21:25

Četvorka šampiona, Avtomobilist na penale

Odigrano je pet mečeva u KHL šampionatu. Ubedljivu pobedu zabeležio je aktuelni šampion moskovski CSKA na gostovanju Severstalju, dok je najneizvesnije bilo u Jekaterinburgu.

KHL logo

SK

CSKA je posle startnog poraza došao do treće uzastopne pobede i to veoma ubedljive. U Čerepovecu savladan je Severstalj 4:0. Golove za Armejce su postigli Kaprizov, Grigorenko, Okulov i Nestorov. CSKA je na deobi prvog mesta na Zapadu sa Vitjazom i moskovskim Dinamom, koji su podelili megdan u Podolsku i Vitjaz je slavio 4:1, sa šest bodova, dok je Severstalj osmi sa tri boda.

U Jekaterinburgu meč Avtomobilist - Metalurg opravdao je epitet derbija. Posle samo 36 sekundi gosti su poveli golom Rasmusena. Na 1:1 izjednačio je u petom minutu Garejev. Gosti ponovo dolaze do vođstva i to posle svega 75 sekundi u drugoj trećini. Ipak, pet minuta pre kraja trećine Vasilevski koristi situaciju sa igračem više i dolaze do drugog izjednačenja. Kako u poslednjih 20 minuta nije bilo golova, kao ni u produžetku, tako da je odluka pala posle penala. Domaći su golovima Kučerjavenka i Dousa slavili, dok je jedini penal za Metalurg realizovao Paršin. Avtomobilist je očuvao maksimalan učinak kada su pobede u pitanju i sa osam bodova nalazi se na prvom mestu Istoka, dok je Metalurg 10. sa tri.

Ostali rezultati: Kunlun Red Star - Baris Nur-Sultan 2:3, Neftehimik - Dinamo Riga 4:0.

Marčenko doneo pobedu SKA u Kini

SKA je slavio u gostima protiv Kunlun Red Stara 3:2, a odluka je pala u produžetku.

Uzbunja na vrhuncu: Triča po 3:2

Odigrana su samo tri meča ovog dana u KHL šampionatu, ali sva tri donela su velika uzbuđenja i sva tri su završena pobedama domaćina 3:2.

Avangard posle preokreta srušio SKA

U derbiju dana KHL šampionata aktuelni vicešampion Avangard u Omsku je savladao jednog od glavnih favorita za Gagarinov trofej SKA iz Sankt Peterburga 3:2.

Slava Vojnov spasao Avangard

Odigrano je pet utakmica KHL šampionata. Svih pet mečeva imali su neizvestan tok, a tri su odlučena posle produžetka.

Jokeritu slavlje u Moskvi, SKA lako u Rigi

Izuzetno zanimljivo bilo je u derbiju zapadne konferencije KHL šampionata, između moskovskog Dinama i finskog Jokerita. Meč je ušao u produžetak, posle kojeg su slavili gosti 2:1.

Perfektni Avtomobilist slavio i u Ufi

Hokejaši Avtomobilista trijumfom u Ufi protv Salavat Julajeva 2:0 zadržali maksimalan učinak u KHL-u.

Pukla petarda u Helsinkiju, novi poraz Jokerita

Odigrana su tri meča KHL šampionata. Gosti su slavili u jednom duelu i u to u derbiju dana. Bars je slavio u Helsinkiju protiv Jokerita 5:2.

Slavlje SKA u Magnitogorsku

U derbiju dana, duelu nekadašnjih finalista Gagarin kupa SKA je u Magnitogorsku savladao Metalurg 3:1 i tako zabeležio odličan start sezone.

Salavat i Avangard zakazuju finalni okršaj na Istoku

Hokejaši Salavat Julaeva i Avangarda poveli sa 3-1 u polufinalu plej-ofa Istočne konferencije KHL šampionata protiv Avtomobilista i Barisa.

Armejci došli na korak od finala Zapada

Naziru se finalisti zapadne konferencije KHL plej-ofa. Armijski klubovi SKA i CSKA poveli su posle četvrtih utakmica 3:1 protiv Lokomotive i moskovskog Dinama i imaće meč lopte na svom ledu.

Armejci poveli, Lokosi smanjili protiv SKA

Hokejaši CSKA slavili su na gostovanju najljućem rivalu Dinamu u Moskvi ubedljivo 4:0 i na taj način ponovo poveli u seriji 2:1. Isti rezultat je u seriji između SKA i Lokomotive, pošto je ekipa iz Jaroslavlja slavila 3:1.

Salavat, Lokomotiva i Dinamo završili posao

Poznata su još tri učesnika konferencijskih polufinala KHL šampionata. Salavat Julajev, Lokomotiva iz Jaroslavlja i moskovski Dinamo slavili su u šestim mečevima protiv svojih rivala.

Novi poraz CSKA, Bolomboj tragičar

U derbiju 20. kola VTB lige Himki je na svom parketu savladao CSKA 73:72 posle produžetka, iako su Armejci imali šansu da produže meč za još bar pet minuta.

SKA vratio brejk, CSKA i Avtomobilist vode 3:0

Odigrani su treći mečevi kod četiri para prve runde KHL plej-ofa. CSKA i Avtomobilist poveli su 3:0, a SKA iz Sankt Peterburga je takođe slavio u gostima, u Moskvi protiv Spartaka i prešao u vođstvo u seriji.

Šokantna dva minuta koštala SKA: Spartak napravio brejk

Veliko iznenađenje u Sankt Peterburgu. Na ledu jednog od najvećih favorita za Gagarinov trofej SKA slavio je moskovski Spartak 2:0 i došao do brejka.

Soči pobedom veoma blizu plej-ofa

Hokejaši Sočija ostvarili su izuzetno bitnu pobedu u gostima protiv Dinama u Minsku 3:1 i na taj način se približili plasmanu u plej-of.