Perfektni Avtomobilist slavio i u Ufi

KHL 12. sep 201918:41 > 18:47
KHL
SK

Hokejaši Avtomobilista trijumfom u Ufi protv Salavat Julajeva 2:0 zadržali maksimalan učinak u KHL-u.

U derbiju dana, gost iz Jekaterinburga slavio je sa 2:0 iako je Salavat odigrao sasvim dobar meč, imao veliki broj prilika ali je na golu lidera istočne konferencije blistao Jakub Kovar.

Odlučujući detalj odigrao se u 13 minutu , kada su gosti imali jednu od tri prilike sa čovekom više, a gol je postigao najbolji strelac Najdžel Dous.

Pre i posle toga u prvih 20 minuta, Salavat je bio bolji rival, ali nije uspeo da eksploatiše vrlo dobru partiju napadačke trojke sa Hartikainenom, Omarkom i novajlijom Sakarijem Maninenom. Pokušavali su domaći i udarcima sa plave linije, međutim Larsen, Sergijev i društvo jednostavno nisu imali svoj dan. Najmanje interesantna bila je druga trećina, Avtomobilist je kontrolisao tok meča a Salavat nije imao dovoljno kvalitetnih akcija, samim tim i pokušaja da dođe do izjednačenja.

Najinteresantnije je bilo u trećem periodu. Salavat je samo u prvih 10 minuta imao tri pokušaja sa igračem više, ali Kovara nisu uspeli da savladaju. Kazna je usledila u finišu , dva min pre kraja kada je u kontri Den Sekston pogodio za konačnih 2:0. Prethodila je velika šansa domaćih u kojoj je Hartikainen pogodio stativu.

Rezultati: Dinamo Minsk – Sibir 2:3, Vitjaz – Soči 3:2, Spartak – Dinamo Riga 5:1, Lokomotiva – Dinamo Moskva 5:2.