Barsu pripao triler u Kazanju

KHL 17. okt 201921:05 > 21:08
Oleg Nikishin/Getty Images

Hokejaši Barsa prekinuli su Jokeritov niz od šest uzastopnih pobeda i tako slavili rezultatom 4-3.

Počelo je golom Džastina Azeveda u 5. minutu, posle asistencije Meta Fretina i Adnreja Pedana. U nsatavku perioda, šanse domaćih propuštali su Galinov i Petrov, ali se bivši napadač Lokomotive iskupio u 19. minutu, kada su mu odlično asistirali još jedan novajlija iz Barisa i Albert Jarulin. Petrovu nije bilo teško da savlada nemoćnog Kalinsa.

U pauzi između dve trećine trener gostiju Lauri Marijamaki, opredelio se za izmenu na golu pa je umesto Kalinsa šansu dobio legendarni finski golman Anti Nijemi. To se itekako odrazilo na samopouzdanje.

Hokejaši Jokerita, koji su, zanimljivo najbolju fazu meča imali u sitaciji sa igračem manje. Prvo su u 23. minutu, Bran O‘Nil izborio za penal, koji je i sam realizovao za samnjenje rezultat. Već u sledećm napadau, Marko Antila se našao sam pred golmana Bilalova, ali je šutirao pored stative. Međutim, već u 28. minutu, Jokerit je kruniosao bolju igru i pogotkom danskog centra Petera Regina, došao do izjednačenja. Asistent je bio Jese Joensu.

I kada se činilo da je Jokerit nadomak potpunog preokreta, propustili su dve situacije sa igračem više, Ak Bars je poveo u finišu druge trećine. Ponovo je strelac bio Kiril Petrov, bivši napadač Lokomotive.

Početkom trećeg poeriod, gosti su izjednačili u prvoj akciji. Asistenciju Aleksa Granta iskoristio je Brajan O‘Nil. Do kraja regularnog dela nije bilo golova, pa je meč ušao u produžetak. U igri 3na3, bolje se snašao domaćin, punih 80 sekundi proveli su u trećini portivnika i na kraju došli do pobedonosnog gola. Strelac je bilo Mihail Fisenko, u akciji u kojoj su učestvovali junak meča, Kiril Petrov i Andre Pedan.

Ostali rezultati: Amur – Severstalj 1:0, Admiral – Lokomotiva 3:4, Neftehimik – SKA 2:1, Dinamo Minsk – Torpedo 0:6, Vitjaz – Traktor 3:1.

U petak od 16h na SK3, možete pratiti derbi Istočne konferencije, duel Aftomobilista i Avangarda.