KHL: Avangard slavio u Jekaterinburgu

KHL 18. okt 201921:07 > 21:11
Princscreen

U jednom od derbija Istočne konferencije KHL, ekipa Avangarda pobedila je Avtomobilist na gostovanju rezultatom 3:1.

Već u prva četiri minuta, prošlosezonski finalista KHL poveo je sa 2:0, golovima Roba Klinkhamera i Valentina Pjanova.

Jedan od važnijih detalja utakmice dogodio se pred kraj prve trećine, kada je na kaznu od 20 plus pet minuta isključen Nikita Pivcakin. U tom pauer pleju, ekipa Avtomobilista je došla do svog jedinog gola preko Anatolij Goliševa.

U drugoj trećini nije bilo golova, da bi tačku na ovaj meč stavio Kiril Semjonov i tako doneo četvrtu pobedu u nizu ekipi Boba Hartlija.

Tim iz Omska je drugi na tabeli Istoka sa 27 poena, dok je sastav iz Jekaterinburga, koji je upisao četvrti uzastopni poraz, sedmi sa 22.

U drugom meču dana, Sibir je slavio u Sočiju rezultatom 4:1.

U ponedeljak od 16 časova na istoj ledenoj ploči u Jekaterinburgu pratićemo duel Avtomobilista koji dočekuje ekipu AK Barsa iz Kazanja uz direktan prenos na SK3.