Privatna arhiva

Hokej

01.11.2019 | 21.29 > 21:41

Uzbunja na vrhuncu: Triča po 3:2

Odigrana su samo tri meča ovog dana u KHL šampionatu, ali sva tri donela su velika uzbuđenja i sva tri su završena pobedama domaćina 3:2.

KHL logo

SK

Teško je izdvojiti jedan. Možda je najuzbudljivije bilo u Omsku, gde je vicešampion Avangard dočekao Amur iz Habarovska. Gosti su vodili od 12. minuta golom Turbina. A onda, na početku druge deonice munjevit preokret. U samo tri minuta Bek i Semjonov postižu golove za 2:1. Ipak, do kraja perioda Goršikov postiže novi gol za goste i izjednačuje na 2:2. Konačan rezultat postavio je Širokov četiri i po minuta pre kraja i doneo pobedu domaćinu. Avangard drugi na Istoku sa 32 boda pet manje od Barsa. Amur je na začelju u istoj konferenciji sa 22 boda.

Metalurg je u Magnitogorsku morao da igra produžetak kako bi slomio otpor Dinama iz Minska. Meč se gotovo identično kretao kao onaj u Omsku. Poveli su gosti preko Šora, preokrenuli domaći prego Bereglazova i Rasmusena, a Dinamo došao do izjednačenja četiri minuta pre kraja golom Koviršina sa igračem više. Pobedu domaćinu doneo je Loktionov u petom minutu produžetka. Metalurg je šesti na Istoku sa 27 bodova, dok je Dinamo pretposlednji na Zapadu sa 18.

Na kraju Soči je slavio kod kuće protiv Dinama iz Rige. I u ovom meču isto se kretao rezultat. Vodili su gosti posle gola Sotnijeksa, zatim su domaći preko dvostrukog strelca Rouzena došli do vođstva. Batulis je izjednačio na 2:2, a konačnih 3:2 postavio je trećim golom Rouzen. Soči je deveti na Zapadu sa 21 bodom, jednim manje od osmog mesta koje vodi u plej-of, dok je ekipa iz Rige poslednja u istoj konferenciji sa 16 bodova.