Oboren klupski rekord – Neftehimik nadigrao CSKA

KHL 4. nov 201917:30 > 17:32
Harry How/Getty Images

U ponedeljak su na programu bile četiri utakmice u KHL šampionatu. Hokejaši Neftehimika upisali su devetu uzastopnu pobedu i oborili klupski rekord u duelu sa aktuelnim šampionom, moskovskim CSKA koga su savladali sa 4:1.

Presudna po konačan ishod bila je prva trećina u kojoj su domaći hokejaši nametnuli žestok ritam, bili dovoljno disciplinovani, a očigledno i motivisianiji u želji da nastave svoju seriju i skinu skalp verovatno najkvalitetnijoj ekipi u ligi.

Do prednosti su stigli u situaciji sa igračem više, a strelac efektnog gola u 10. minutu bio je Zijat Pjagin udarcem sa plave linije.

Gosti su do kraja perioda imali veću kontrolu pločice, ali Kaprizov i društvo nisu uspevali ozbiljnije da naude mreži domaćeg tima.

Sa druge strane, veliki kiks napravio je golman Moskovljana, Lars Johanson, koga je u 18. minutu iz teške pozicije iznendadio Jonas Edmund i povisio rezultat na 2:0.

U drugoj deonici ekipa iz Nižnekamska se poziciono branila, sa fokusom na učinak u sopstvenoj trećini, dok je CSKA najviše vremena provodio u zoni gola rivala, ali očigledno da nije bio spreman da ovu utakmicu iznese na najbolji način, verovatno i zbog činjenice, da su njegovi hokejaši u prethodnih deset dana proveli više vremena u avionu nego na ledenoj ploči, pošto je ovo Armejcima bilo četvrto uzastopno gostovanje.

Poslednja trećina počela je dobro po Moskovljane, koji su iskoristili jedini pauer-plej na meču i preko Lindena Veja smanjili na 2:1.

Međutim, u finišu susreta, domaći su iskoristili dosta prostora na ledu usled ofanzivnije igre CSKA i sa još dva gola trasirali put do ubedljive pobede.

Strelci su bili Marat Kairulin u 55. minutu i Sikadarov u poslednjim trenucima meča, kada sa svoje trećine pogodio praznu mrežu protivnika.

Nakon devetog uzastopnog trijumfa, Neftehimik je napredovao na sedmo mesto Istočne konferencije, dok je CSKA i pored neuspeha ostao na čelu Zapada.

U KHL šampionatu sledi pauza do 12. novembra usled reprezezntativnih obaveza.