AK Bars siguran u derbiju Istoka

KHL 12. nov 201920:03 > 20:05
Doug Pensinger, Getty Images Sport

Hokejaši AK Barsa pobedom u derbiju nad Avangardom povećali su prednost na tabeli Istočne konferencije KHL.

Momci iz Kazanja očigledno su bolje podneli sedmodnevnu reprezentativnu pauzu, pa su u odmeravanju snaga sa trenutno najvećim rivalom na Istoku došli do zasluženog i ubedljivog trijumfa od 3:0.

Nešto slabija igra viđena je samo u prvom periodu, ali je i tada AK Bars bio za nijansu bolji rival, iako je ekipa u poslednja četiri dana pretrpela nekoliko promena, jer su iz SKA u AK Bars stigli Viktor Tihonov i Roman Rukavišnikov, dok je u suprotnom pravcu otišao reprezentativni bek Igor Ožiganov.

Domaći su u drugom periodu zaigrali još agresivnije i gotovo tokom svih 20 minuta intenzivno opsedali mrežu Igora Bobkova.

Sa druge strane, gosti su se opredelili za kontra napade, a mogu se pohvaliti samo prilikom Kirila Simjonova u samoj završnici.

Jedini pogodak u tom delu meča postigao je dojučerašnji napadač Avangarda Mihail Fisenko.

On se najboje snašao nakon što je Bobkov prvo zaustavio njegov pokušaj, ali je iz drugog puta Fisenko pogodio mrežu dojučerašnjeg saigrača.

Još u tom periodu utakmice AK Bars je propustio priliku da duplira prednost i dočeka treći period sa više samopouzdanja.

U završnih 20 minuta, međutim, nije bilo nikakvog iznenađenja.

Već u 42. minutu, domaćin je iz prve prave akcije poveo sa 2:0, a strelac je bio mladi napadač Vladislav Kara, inače polaznik AK Bars hokejaške akademije.

Gledali smo u nastavku intenzivan hokej, sa malo prekida, a gosti su u finišu pokušali sa veštačkim pauer plejom jer je trener Hartli iz igre izveo golmana Bobkova i uveo šestog igrača.

Međutim, nakon greške Kodija Fransona, sjajni napadač Džastin Azeredo je presekao pak u srednjoj zoni i pogodio praznu mrežu za konačnih 3:0.

Sada AK Bars ima 41 bod na vrhu Istočne konferencije, a Avangard je ostao drugi sa 34 boda.