KHL: Dinamu derbi sa Lokomotivom

KHL 26. nov 201920:12 > 20:18
KHL
SK

U derbiju Zapadne konferencije moskovski Dinamo je potvrdio dobru formu i slavio u duelu sa Lokomotivom rezultatom 4:1.

Dinamo ove sezone igra iznad očekivanja, s obzirom na to da su ostali bez najboljeg igrača Dmitrija Kagarlickog, ali iz dana u dan pokazuju da na njih mora da se računa kao na ozbiljnog pretendenta da igra u samoj završnici plej-ofa Zapadne konferencije.

U meču sa popularnim Lokosima blistao je iskusni Maksim Afinogenov koga su ruski mediji dve, tri godine unazad više komentarisali kao supruga bivše teniserke Elene Dementijeve, nego čoveka koji svojim potezima može da pomogne timu.

Međutim, baš partija Afinogenova pomaže Dinamu da se pozicionira u vrhu Zapadne konferencije, a u ovom duelu zablistao je prvo u devetom minutu, kada je na asistenciju Andreja Petersona snažnim udarcem pogodio mrežu nemoćnog Konovalova.

Dinamo je igrao sjajno tokom prvih 20 minuta i propustio priliku da stekne ubedljiviju prednost.

Najbolji period meča gosti su imali prvih 10 minuta druge trećine. Bili su u prilici da pogode mrežu protivnika sa igračem više, što nisu iskoristili, ali im je greška protivničkih bekova pomogla da ipak dođu do izjednačenja.

Igrao se 29. minut kada je Nikolaj Kovalenko, inače sin legende Andreja Kovalenka, asistirao Kajumovu, a ovaj preciznim udarcem sa desetak metara pogodio mrežu Bočarova.

Verovalo se da je taj gol promenio tok igre i pomogao Lokomotivi da se stabilizuje, ali je usledio kontra udar Dinama i momenat koji je u najvećoj meri uticao na konačan ishod.

U 32. minutu ponovo je sjajan asistent bio Peterson, a mrežu protivnika pogodio je jedan od najbojih igrača Dinama ove sezone 23-godišnji Dmitrij Jaskin.

Period bolje igre Moskovljani su krunisali još jednim pogotkom u finišu drugog perioda. Sa plave linije šutirao je Grigorjev, a pak je u gol prosledio Vladimir Brjukvin.

U poslednjem periodu Lokomotiva je krenula na sve ili ništa, a dobila ovo drugo. Dinamo je rutinski čuvao prednost, pa je gostujući trener Kanađanin Majk Pelino povukao golmana, igrao sa šestoricom u polju, što je iskoristio junak meča Afinogenov i pogodio praznu mrežu za konačnih 4:1.

Odigrano je još šest mečeva KHL šampionata, a zanimljivo je da su bolji učinak imali gosti. Baris je u derbiju Istoka bio bolji od dvostrukog šampiona Metalurga u Magnitogorsku 2:1, dok je aktuelni šampion CSKA slavio u Čelebinsku protiv Traktora rezultatom 3:2.

U ostalim duelima Torpedo je u gostima slavio protiv Avtomobilista, koji i dalje igra u promenljivoj formi 4:3, Dinamo iz Rige je nakon produžetka slavio u Čerepovecu protiv Severstalja 2:1, dok je Admiral u Minsku napravio veliki preokret protiv Dinama, gubio je 2:0, a onda u produžetku došao do pobede 3:2. Jokerit je na svom ledu opravdao ulogu favorita i savladao Amur 4:1.