Getty Images Sport, Bruce Bennett

Hokej

27.11.2019 | 20.14 > 20:22

KHL: Serija bez kraja Barsa i SKA

Hokejaši AK Barsa upisali su i desetu pobedu u poslednjih jedanaest utakmica i sačuvali epitet najuspešnije ekipe u KHL.

U duelu sa Sibirom slavili su tek nakon boljeg izvođenja penala rezultatom 2:1. Gosti su u Kazanj došli nakon serije od sedam uzastopnih poraza, ali su protiv objektivno boljeg protivnika pokazali da su tim sa karakterom i da ih pored činjenice da su ostali bez velikog broja kvalitetnih igrača iz prošle godine, mogu da računaju na plasman u plej-of Istočne konferencije.

U prvom periodu videli smo prilično dosadan hokej sa malo pravih prilika, a utisak je da su gosti uveli meč u ritam koji im odgovara. Posle uspavanke u prvih 20 minuta, Sibir je odlično otvorio drugu trećinu i poveo golom Viktora Komarova u 22. minutu.

Do kraja trećine, AK Bars je zaigrao bolje, pogodili su domaći dve stative, ali nije bilo promene rezultata. U trećem periodu videli smo mnogo uzbuđenja. Sibir je u toj fazi meča imao čak 11 kaznenih minuta što je svakako uticalo na fizičku, pa i mentalnu spremnost tima da se odupre kvalitetnijem rivalu.

U jednoj od situacija sa igračem više, AK Bars je izjednačio u 47. minutu golom Nikite Lijamkina udarcem sa plave linije. Do kraja regularnog dela nije bilo golova, a nije ni u produžetku kada su timovi igrali sa po trojcom igrača na ledu.

Pobednika su odlučili penali, a odlučili su golovi Emila i Artjoma Galimova. Tako je AK Bars osvojio dva boda , dok su gosti u Novosibirsk poneli jedan.

SKA je u Sankt Peterburgu protiv Sočija upisao sedmi uzastopni trijumf. Domaća ekipa je slavila rezultato 4:2 i trenutno je druga na Zapadu sa bodom manje od moskovskog CSKA.

Podolsk je na svom ledu posle produžetka bio bolji od Nižnjekamska sa 2:1.