Privatna arhiva

Hokej

29.11.2019 | 21.50 > 22:03

Starkov srušio Bars, debakl Jokerita

Vodeća ekipa KHL karavana AK Bars poražen je kod kuće od Sočija 1:0. Neprijatno iznenađenje svojim navijačima priredio je i Jokerit pošto je ubedljivo kod kuće poražen od Sibira.

KHL logo

SK

Jedini gol za Soči protiv jednog od glavnih favorita za titulu bio je Stepan Starkov u 52. minutu. Ekipa iz Kazanja i dalje je vodeća u karavanu, samim tim i na Istoku sa 51 bodom, šest više od Avangarda, dok je Soči deveti na Zapadu sa devet.

Još neprijatniji utisak ostavio je Jokerit na svom ledu. Poražen je ubedljivo od Sibira 4:1, iako je domaćin golom O'Nila vodila od osomog minuta i to sa igračem manje. Samo 17 sekundi kasnije Pustinen je ipak iskoristio situaciju sa igračem više i doneo izjednačenje. Od druge trećine krenula je serija ekipe iz Novosibirska. Korotkov je doneo preokret, dok je poslednja dva gola postigao Ruohoma. Jokerit je osmi na Zapadu sa 37 bodova, dok je Sibir sedmi na Istoku sa 35.

Ostali rezultati: Torpedo - Dinamo Moskva 1:2, Lokomotiva Jaroslavlj - Dinamo Minsk 6:3.

Avtomobilist rutinski sa omladincima iz Ufe

U utakmici KHL koja je po igračkom sastavu trebalo da nosi epitet derbija, Avtomobilist je rezultatom 4:1 savladao Salavat Julajev kome je nedostajalo čak 14 standardnih prvotimaca.

Dinamo iz Čerepoveca u Minsk sa pobedom u džepu

U utorak je odigrano šest mečeva u Kontinentalnoj hokejaškoj ligi.

Kiša golova u Moskvi i Novosibirsku

Odigrana su dva meča dana u KHL šampionatu, ali kakva. Viđeno je čak 19 golova, a u moskovskom derbiju između Spartaka i Dinama pobednik je odlučen posle penala.

KHL: Dva preokreta u Helsinkiju i trijumf Armejaca

Hokejaši moskovskog CSKA savladali su Jokerit na strani, u okviru Kontinentalne hokejaške lige, rezultatom 4:2.

Vatromet od 11 golova pripao Salavatu

U KHL šampionatu odigrana su dva meča. U Ufi viđeno je čak 11 golova, a Salavat je slavio 6:5 protiv Vitjaza. U drugom duelu Spartak je bio bolji od Amura 3:1.

Ak Bars posle penala u sjajnom meču savladao SKA

U derbiju dana KHL ekipa Ak Barsa kao gost je posle penala savladala SKA iz Sankt Peterburga rezultatom 3:2.

CSKA ubedljiv u derbiju sa Severstaljom

Pet mečeva odigrano je u četvrtak u Konitinentalnoj hokejaškoj ligi. derbi su odigrali CSKA i Severstal.

Sibir trijumfalno kroz Sankt Peterburg

Hokejaši Sibira pobedili su SKA u Sankt Peterburgu u okviru KHL rezultatom 4:1.

KHL: AK Barsu derbi, Lokomotivi tehnički poraz

U derbiju Istočne konferencije KHL Ak Bars je posle penala savladao ekipu Avagarda sa 2:1.

Avangard slavio u Nižnjekamsku

Hokejaši Avangarda slavili su u petak na gostovanju Neftehimiku rezultatom 2:1.

Pobede AK Barsa, SKA, Severstala

U četvrtak je odigrano pet duela u KHL, a najubedljiviju pobedu ostvario je Avtomobilist na gostovanju Red Staru.

Pobede Dinama i Amura, het-trik Jaškina

Odigrana su dva meča dana u KHL šampionatu, a pobede su ostvarili moskovski Dinamo protiv Sibira u gostima 4:2 i Amur na svom ledu protiv Dinama iz Rige 2:1.

KHL: Semjonov srušio SKA

Golom Kirila Semjonova sa igračem manje u četvrtom minutu poslednje deonice ekipa Avangarda iz Omska savladala je SKA iz Sankt Peterburga 4:3 u derbiju KHL šampionata.

Šampion se izvukao u Nur Sultanu

Hokejaši CSKA iz Moskve ostvarili su pobedu protiv Barisa u Nur Sultanu posle penala 2:1. Pobede su još ostvarili moskovski Dinamo i Sibir.

KHL: Bars ubedljivo slavio u Sočiju

Hokejaši AK Barsa ubedljivo su slavili na gostovanju Sočiju u KHL.

KHL: Armejci moćni u Habarovsku

CSKA nastavio je sa pobedama na turneji po Dalekom istoku u okviru KHL lige. Branioci titule su posle Novosibirska, bili bolji i od Habarovska, koji su savladali rezultatom 5:1.