Martin Rose/Getty Images

Hokej

09.12.2019 | 20.26 > 20:35

SKA ne staje: 11. trijumf u nizu

Hokejaši Ska iz Sankt Peterburga ostvarili su 11 uzastupnu pobedu u KHL, pošto su savladali Dinamo u Moskvi, posle boljeg izvođenja penala, rezultatom 3:2.

SKA Sankt Peterburg

SK

Moskovljani su sjajno odigrali prvu tećinu u kojoj su bili kvalitetnoiji rival. Postigli su pogodak i stvorili veliki broj dobrih priliku pred mrežom talentovanog Aleksandra Samonova.  Dinamo je bio motivisan i činjenicom da je poslednjih 9 utakmica u Moskvi izgubilo od istog rivala.

Za domaće je sve dobro počelo jer su u sedmom minutu poveli golom Ivana Igumnova.

U drugoj trećini situacija na ledu se promenila najviše zahvaljujući nedisciplinovanoj igri Dinama. Posle jednog od tri isključenja, izjednačio je Dmitri Kagarlicki, bivši hokejaš Dinama, u situaciji sa igračem više.

Gosti su preokrenuli u 43. minutu ponovo u situaciji sa igračem više, a strelac je bio Najl Jakupov. Činilo se tada da će privesti lagano utakmicu kraju, ali su Moskovljani uspeli da se podignu i preko Andreja Aleksejeva u 49. minutu izjednače rezultat.

Do kraja regularnog dela nije bilo promene rezultata, iako su i jedni i drugi stvorili po nekoliko prilika, a isto se dogodilo i u dodatnom periodu, pa se otišlo u penale.

Tamo je presudio pogodak Jevgenija Ketova, a treba istaći i pet odbrana junaka meča Aleksandra Samonova.

SKA je lider Zapada sa 52 boda, dok je dinamo treći sa 46.

U ostalim mečevima, Amur - Red Star 5:1, Traktor - Sibir 1:2, Jokerit - Spartak 3:2, Avangard - Baris 2:3, Vitjaz - Torpedo 3:2.