Privatna arhiva

Hokej

30.12.2019 | 20.20 > 20:21

KHL: Okulov junak u "Ledenom dvorcu"

Posle sjajnog meča i velike drame u „Ledenom dvorcu“ u Moskvi CSKA golom Konstantina Okulova 17 sekundi pre kraja produžetka savladao je disciplinovanu ekipu Lokomotive 4:3 u okviru Kontinentalne hokejaške lige.

hokej na ledu

Bruce Bennett/Getty Images

‚Armejci‘ su ušli u taj duel kao veliki favoriti i posle dve trećine činilo se da će lako slomiti otpor tima koji je u poslednjoj nedelji decembra pretrpeo velike promene u igračkom kadru i grčevito se bori za plasman u plej-of Zapadne konferencije. CSKA je imao veliki motiv u toj utakmici jer mu je pobeda garantovala preuzimanje prvog mesta ne samo na ‚Zapadu‘, već i u celoj ligi.

U skladu sa tim, odlično su počeli meč i u 15. minutu poveli golom Okulova na asistenciju Marčenka. Moskovljani su još više dominirali u drugoj trećini, kada su maltene imali priliku da obezbede pobede. Poveli su 2:0 u 34. minutu golom Maksima Mamina, a posle toga propustili dve kolosalne prilike da povećaju prednost. Slepišev je pogodio stativu, dok je Robinson iz odlične šanse gađao pored gola.

Tačno 20 sekundi pre kraja tog perioda Lokomotiva je nekako došla do gola koji je utakmici dao potpuno drugačiju dimenziju. Strelac je bio Nikolaj Kovalenko, inače sina nekadašnjeg NHL igrača Andreja i brat Danile, najtalentovanije ruske hokejašice.

U trećem periodu nedisciplina u igri domaćeg tima potpuno je utakmicu okrenula na drugu stranu. Moskovljani su imali tri isključenja, Slepišev je nokautirao Markova, pa je Lokomotiva za samo četiri minuta okrenula meč u svoju korist. Na 2:2 je izjednačio Stefan Dakosta u 49. minutu u situaciji sa igračem više, da bi prednost gostima doneo bivši kapiten Ak Barsa Aleksandar Svitov u 51. minutu, inače prvim golom u sezoni.

Tek tada su Moskovljani zaigrali ozbiljnije i angažovanije, a objektivni kvalitet doneo im je rezultat tačno minut i po pre kraja kada je Jirži Sekač pogodio za 3:3 i utakmicu odveo u produžetak. U dodatnih pet minuta, u igri tri na tri, gledali smo sjajnu predstavu, a u junaka je izrastao Okulov koji je 17 sekundi pre kraja pogodio mrežu inače sjajnog Aleksandra Lazušina i postavio konačnih 4:3.

Ostale utakmice odigrane u utorak nisu bile ni izbliza zanimljive, a najneizvesnije je bilo u pobedi Barisa nad Kunlun Red Starsom 2:1. U duelu dva Dinama, tim iz Rige je slavio u Minsku 2:0, Jokerit je pobedio Vitjaz 4:1, dok je Avangard bio ubedljiv protiv Traktora 5:1.

Novo druženje sa KHL na programu je 3. januara, kada ćemo od 17.30 gledati derbi Zapadne konferencije između Jokerita i SKA iz Sankt Peterburga.