Metalurg umalo ispustio četiri gola prednosti

KHL 9. jan 202020:29 > 20:41
KHL
SK

Hokejaši Metalurga iz Magnitogorska došli su do pobede protiv Amura 4:3, ali umalo nisu prokockali ogromnih 4:0.

Domaćin je u Magnitogorsku odigrao odlično prve dve trećine. Potehin je postigao dva gola, a po jedan Rasmusen i Nestrašil sa igračem više i posle 40 minuta Metalurg je imao 4:0. Međutim, Amur je za samo 16 i po minuta poslednje trećine postigao tri gola preko Gorškova, Turbina i Faizulina i uveo meč u dramatičnu završnicu. Ipak, uspeli su u naredna tri i po minuta domaći da odbrane vođstvo i dođu do pobede, koja ih ostavlja u plej-of zoni. Trenutno su peti na Istoku sa 53 bodva, šest više od devetog Admirala. Amur je 11. sa 41 bodom.

U ostalim mečevima dana Avtomobilist je kod kuće savladao upravo Admiral 5:2, dok je Torpedo u gostima bio bolji od Barsa u Kazanju posle preokreta 4:1.