KHL: Preokret Novosibirska u Pekingu

KHL 13. jan 202015:08 > 15:15
Print screen/SK

Hokejaši Avangarda kao gosti su savladali Amur iz Habarovska rezultatom 2:1 (1:1), posle izvođenja kaznenih udaraca.

Odluka je pala tek u sedmoj seriji, kada je Sergej Šumakov bio precizan, a golman gostiju Igor Bobkov zaustavio udarac Golubjeva.

Četa iz Omska je nakon nove pobede učvrstila prvo mesto u diviziji Černišev, ispred Barisa i Ufe. Sa druge strane, ekipa Amura je doživela i peti uzastopni poraz, pa je plasman u plej-of gotovo nemoguća misija.

U Pekingu je Kunlun dočekao Sibir iz Novosibirska, a posle velikog preokreta, gosti su slavili pobedu, rezultatom 4:3.

Vodili su Kinezi 3:0 u 29. minutu, ali im ni to nije bilo dovoljno da pobede.

U nastavku meča, puleni Nikolaja Zavaruhina preuzeli su stvar u svoje ruke i sa četiri vezana pogotka, od kojih je poslednji bio u 59. minutu (strelac Sajustov), došli do važne pobede u borbi za plej-of.