KHL: Četvrti trijumf CSKA u armejskom derbiju

KHL 21. jan 202019:58 > 19:59
Bruce Bennett/Getty Images

Hokejaši CSKA četvrti put ove sezone slavili su u armejskom derbiju u okviru Kontinentalne hokejaške lige protiv SKA iz Sankt Peterburga. Moskovljani su trijumfovali rezultatom 3:2, zahvaljujući preokretu u poslednjoj trećini.

Gosti su u Moskvu došli bez velikog broja povređenih igrača, pa su publici ponovo predstavili postavu sa čak četvoricom momaka koji su osvojili srebrnu medalju na Svetskom juniorskom prvenstvu. Morozov, Marčenko, Potkolzin i Galenjuk pokazali su da imaju veliku budućnost, a upravo je Potkolzin postigao svoj debitanski gol u KHL. Mladi napadač bio je strelac u 34. minutu. Međutim, šampionski tim CSKA brzo je odgovorio, a gol je postigao Tolčinski isto u situaciji sa igračem više.

I u finišu drugog perioda domaćin je imao prednost čoveka više na ledu, ali je primio pogodak tačno 17 sekundi pre kraja trećine kada je strelac bio Maksim Karpov.

Odlučujući trenuci meča odigrani su u prvoj fazi poslednje deonice, tačnije u prva dva minuta. Prvo je Konstantin Okulov bio strelac u situaciji sa igračem više, mada mu je zdušno pomogao gostujući bek Bengston, koga je pak pogodio u klizaljku i završio u mreži. Pobedu Moskovljanima doneo je Sergej Tolčinski samo tridesetak sekundi kasnije posle velike greške Jorija Lehtere. Do kraja utakmice SKA je pokušao veštačkim pauer plejom, ali su Moskovljani došli do zasluženog trijumfa.

U četvrtak na SKHD od 17.30 pratite duel SKA i Barisa.