Martin Rose/Getty Images

Hokej

15.02.2020 | 18.31

KHL: Metalurg savladao Jokerit posle penala

U najzanimljivijoj utakmici subotnjeg programa KHL šampionata Metalurg iz Magnetogorska je kao gost savladao Jokerit posle boljeg izvođenja penala sa 4:3.

Anna Sergeeva/Getty Images

Derbi je u potpunosti opravdao očekivanja u prepunoj Hartval Areni u Helsinkiju, jer je viđeno šest pogodaka, dok su se rivali smenjivali u vođstvu.

Prvi gol postigli su domaći hokejaši na početku 12. minuta u „pauer plej“ situaciji preko Velija Matija Savinainena.

Gosti su izjednačili četiri minuta kasnije preko najboljeg igrača i kapitena Sergeja Mozjakina koji je postigao 14. gol u sezoni.

U drugoj trećini klub iz Rusije uspeo je već u prvom minutu da dođe do preokreta golom Tomaša Filipija na asistenciju Mozjakina.

Domaćima je bilo potrebno desetak minuta da se oporave od šoka na startu druge deonice i uspeli su da izjednače preko Sakua Maenalanena.

Međutim, gosti su do kraja drugog dela igre još jednom pronašli put do mreže golmana Jokerita Antija Nijemija i ponovo poveli pogotkom Jegora Jakovleva u 15. minutu.

Konačnih 3:3 postavio je Marko Antila u 12. minutu poslednje trećine i tako je utakmicu odveo prvo u produžetak, a potom i u penale, s obzirom na to na da u dodatnom peridou nije bilo golova.

U penal seriji uspešniji su bili igrači Metalurga sa 2:1, a precizni su bili Ljubimov i Kozun, čime je prekinuli mini seriju od dva vezana poraza na gostovanjima.

AK Bars iz Kazanja i dalje drži prvu poziciju na Istoku, pošto je savladao moskovski Spartak 4:1. CSKA se vratio pobedama. Ekipa iz Moskve je u gostima pobedila Lokomotivu 4:0. SKA je posle produžetka srušio Ufu 5:4 i tako upisao osmi trijumf u seriji. Pobednički gol postigao je Tokranov. Dinamo iz Moskve je posle produžetka srušio istoimeni klub iz Rige. Amur iz Habarovska je u gostima savladao Torpedo sa 5:2. Avtomobilist je u gostima pobedio Dinamo iz Minska 6:4. Baris je zabeležio šestu pobedu zaredom, pošto je slavio protiv Sočija 3:2. Sibir je na svom ledu savladao Severstalj sa 3:2, te tako prekinuo niz od dva poraza. Traktor je iznenadio Red Star Kunlun, pobedivši posle penala 3:2. Neftehimik je pobedio Admiral sa 6:1