Privatna arhiva

Hokej

22.02.2020 | 00.56 > 01:04

Metalurg obezbedio plej-of

Dvostruki šampion KHL Metalurg iz Magnitogorska slavio je kod kuće protiv Neftehimika 3:1 i tako obezbedio doigravanje.

Sergej Mozjakin

Sergei Stepanov/NurPhoto via Getty Images

Jak otpor pružao je gost iz Nižnjekamska. Kapitulirao je prvi put tek na isteku 19. minuta, kada je Nestrašil 67 sekundi pre kraja prve trećine postigao pogodak. Na 2:0 povisio je Filipi u situaciju sa igračem više u 33. minutu. Na manje od pet minuta do kraja drama, jer je Kulikov smanjio na 2:1. Međutim, samo 17 sekundi kasnije Kozun postiže pogodak, posle asistencije iskusnog Sergeja Mozjakina, druge na meču za konačnih 3:1 i veliki trijumf.

Ovom pobedom Metalurg se učvrstio na sedmom mestu Istočne konferencije i obezbedio je plasman u doigravanje. Neftehimiku ostaje da pokuša da preskoči Kunlun Red Star, od kog ima samo dva boda manje, ali i dve utakmice manje, kao i Amur, koji ima bod više uz isti broj utakmica.

Ostali rezultati: Baris - Salavat 2:1, CSKA - Dinamo Minsk 8:1, Avangard - Jokerit 1:2

KHL: Neftehimik u produžetku bolji od Amura

U ponedeljak je odigrano tri duela u KHL, a na sva tri pobede su odneli gosti.

KHL: Metalurg savladao Jokerit posle penala

U najzanimljivijoj utakmici subotnjeg programa KHL šampionata Metalurg iz Magnetogorska je kao gost savladao Jokerit posle boljeg izvođenja penala sa 4:3.

Neftehimik ubedljiv, slavio i Metalurg

Dva meča bila su u petak na programu u Kontinentalnoj hokejaškoj ligi. Pobede su upisali Neftehimik i Metalurg.

Metalurg umalo ispustio četiri gola prednosti

Hokejaši Metalurga iz Magnitogorska došli su do pobede protiv Amura 4:3, ali umalo nisu prokockali ogromnih 4:0.

Metalurg bolji od Dinama u jednom od mečeva sezone

Pogledajte izveštaj i golove sa KHL duela Metalurg - Dinamo u kome je domaći tim slavio nakon penala sa 5:4, bila je ovo jedna od najboljih utakmica u sezoni.

KHL: Metalurg na penale srušio Dinamo

Hokejaši Metalurga iz Magnitogorska savladali su moskovski Dinamo 5:4 posle boljeg izvođenja penala u utakmici koja je obeležila nedeljni program Kontinentalne hokejaške lige.

KHL: Jokerit i Metalurg slavili u gostima

U četvrtak je odigrano dva meča u KHL, na kojima su slavili gostujući timovi.

KHL: Metalurg i Soči na penale, dobio i Neftehimik

Ekipa Metalurga pobedila je Salavat u gostima sa 2:1 u meču KHL.

KHL: Admiral u trileru srušio Metalurg

Hokejaši Admirala savladali su Metalurg u Vladivostoku rezultatom 5:4 u utakmici koja je obeležila dan u Kontinentalnoj hokejaškoj ligi.

Marčenko doneo pobedu SKA u Kini

SKA je slavio u gostima protiv Kunlun Red Stara 3:2, a odluka je pala u produžetku.

Oboren klupski rekord - Neftehimik nadigrao CSKA

U ponedeljak su na programu bile četiri utakmice u KHL šampionatu. Hokejaši Neftehimika upisali su devetu uzastopnu pobedu i oborili klupski rekord u duelu sa aktuelnim šampionom, moskovskim CSKA koga su savladali sa 4:1.

Uzbunja na vrhuncu: Triča po 3:2

Odigrana su samo tri meča ovog dana u KHL šampionatu, ali sva tri donela su velika uzbuđenja i sva tri su završena pobedama domaćina 3:2.

KHL: Neftehimiku i SKA se posrećilo na penalima

Ekioe Neftehimika i SKA ostvarile su pobede u duelima KHL igranim u sredu, i to nakon penala.

KHL: Salavat i Neftehimik slavili u produžetku

U četvrtak je odigrano pet duela u KHL, a čak tri su odlučena u produžetku.

KHL: Dinamo bez milosti na Dalekom istoku

U sredu su na programu bila četiri meča KHL – Amur je u Habarovsku pobedio Soči, moskovski Dinamo je slavio u Vladivostoku, Metalurg je kod kuće pobedio Ak Bars, a Dinamo je u Rigi savladao Traktor.

Dinamo iznenadio Baris, i Metalurg slavio u produžetku

Četiri utakmice odigrane su u KHL u sredu, a u centru pažnje našli su se dueli u Moskvi i Nur-Sultanu, pošto su rešeni tek posle produžetka.