Torpedu plej-of, SKA izbio na čelo Zapada

KHL 25. feb 202019:45 > 19:55
KHL
SK

Hokejaši Torpeda pobedom protiv Jokerita 3:1 obezbedili su plasman u plej-of Zapadne konferencije KHL. Vodeće mesto konferencije preuzeo SKA pobedom u armijskom derbiju protiv šampiona CSKA 4:1.

Ekipa iz Nižnjeg Novgoroda iskoristila je prvu meč loptu i plasmanom među osam najboljih ispunila cilj za tekuću sezonu. Do poslednjeg kolavodili su veliku bitku sa Sočijem, a na kraju je presudila manja motivisanost Jokerita, koji je u Rusiju došao u kombinovanom sastavu usled činjenice da za njih ovaj meč nije imao rezultatski značaj.

Sve je praktično rešeno u prvih 20 minuta hokeja, a ključni detalji odigrali su se u devetom minutu kada su Džordan Šreder i Taj Rati davali golove u razmaku od 11 sekundi. Šreder je pogodio na asistenciju Žafjarova, a Rati se lepo snašao pred mrežom Niemija nakon udarca Bočarova.

Tračak nade za goste ukazao se u 12. minutu nakon odličnog bulija Petija Kontjole i preciznog udarca danskog napadača Niklasa Jensena. Međutim, već u sledećem minutu Torpedo je ponovo stekao dva gola viška zahvaljujući dobrom solom prodoru i lepoj realizacija Kirila Urakova.

Gosti su od druge trećine pojačali intenzitet igre, bili su dominantni od 25. do 35. minuta, saterali protivnika u trećinu, ali nisu imali raspoloženog pojedinca koji bi eventualnim golom mogao da preokrene tok utakmice. Početkom trećeg dela Torpedo nije iskoristio situaciju 5 na 3, kasnije je i Jokerit propustio šansu da sa igračem više smanji prednost rivala, pa je utakmica ušla u relativno mirnu završnicu u kojoj gostima nije pomogao ni veštački pauer-plej, tačnije igra 6 na 5 u poslednja dva minuta.

Torpedo će u prvoj rundi plej-ofa ići na megdan jednom od armejskih kluba SKA ili CSKA, koji su se sastali u međusobnom duelu u Moskvi. Slavio je SKA 4:1, iako je domaćin poveo golom Kaprizova. Samo 26 sekundi kasnije Ketov je izjednačio, a Koskiranta i Zub do kraja druge trećine doneli ubedljivih 3:1. Konačan rezultat postigao je u samoj završnici Kuzmenko. SKA je preuzeo prvo mesto Zapada, ali to može da vrati CSKA ukoliko u poslednjem kolu savlada Soči na svom ledu.

Jokerit će u prvom kolu dočekati ekipu Lokomotiva iz Jaroslavlja.

Ostali rezultati: Sibir – Metalurg 4:1, Severstalj – Soči 3:2, Ak Bars – Ufa 3:2, Dinamo Minsk – Lokomotiva 3:5, Vitjaz – Spartak 2:4, Avangard – Avtomobilist 2:4, Dinamo Moskva – Traktor 3:2. Plej-of obrobe počinju 1. marta i pratićete ih na kanalima Sport kluba.