Privatna arhiva

Hokej

09.03.2020 | 20.05

Salavat Julajev na pobedu od drugog kola, Baris prošao

Hokejaši Salavat Julajeva brejkom u utamici broj pet prve runde plej-ofa Kontinentalne hokejaške lige, poveli su protiv Avangarda sa 3:2 u seriji. Klub iz Ufe u sredu ima meč loptu za plasman u drugo kolo.

Linus Omark iz Salavat Julajeva

Sean Rudyk/Getty Images

Utakmica u predgrađu Moskve gde Avangard igra kao domaćin podsetila je na treći duel istih rivala, a zanimljivo da je utakmica završena i istim rezultatom - 6:3 za Salavat Julajev.

I ovoga puta je prvi deo meča prošao u znaku tima koji trenira Bob Hartli pa je Avangard nakon 30 minuta hokeja imao prednost od 2:1.

Domaći su poveli u šestom minutu u trenu kada su imali igrača manje, a strelac je bio Pavel Dedunov.

Minut kasnije gostujući tim iskoristio je prednost igrača više i preko Pjotra Hohrjahova izjednačio na 1:1.

Usledio je period disciplinovane i dobre igre oba rivala, a odstupao je jedino kapiten gostiju Grigori Panin koji je zaradio četiri iskuljučujuća minuta plus deset minuta disciplinske kazne. Upravo u tim trenucima domaći su preko beka Vilea Poke poveli u 23. min.

Međutim, od 31. minuta usledila je crna rupa u igri Avangarda koja je uticala i na konačan ishod i nikada lošiju napadačku produkciju u periodu od 30. do 60. minuta.

Presudni momenti odigrali su se od 31. do 35. minuta kada je prvo Filip Larkin iskoristio situaciju sa igračem više, da bi Vladimir Žarkov doneo prvu prednost Salavat Julajevu.

Dobru energiju sa kraja druge, gosti preneli i u treću trećinu kada su u mrežu nemoćnog Bobkova redom pogađali Sakari Maninen, Vladislav Kartajev i Pjotr Hohrjahov.

Sergej Šumakov samo je ublažio poraz svog tima.

Interesantno je da su isti rivali prošle godine igrali u finalu Istoka, tada je Avangard slavio 4:2 u seriji, a Salavat Julajev će imati priliku da se u sredu revanšira i obezbedi plasman u narednu fazu doigravanja.

Baris je pobedom 5:2 na svom ledu protiv Metalurga iz Magnitogorska završio seriju i plasirao se u drugo kolo plej-ofa pobedom u seriji 4:1. Tim iz Astane tako je napravio iznenađenje jer je eliminisao dvostrukog šampiona.

Jokerit je bio na 20 minuta od plasmana u drugu fazu plej-ofa jer je vodio na svom ledu protiv Lokomotive. Ipak, gosti su uspeli da sjajnom igrom u poslednjoj trećini dođu do velikog preokreta i pobede 4:2 pa je sada u seriji rezultat 3:2 za Jokerit.