AK Bars na otvaranju KHL sezone bolji od CSKA

KHL 2. sep 202020:57 > 20:59
Oleg Nikishin/Getty Images

Počela je nova sezona u KHL, a u premijernom meču AK Bars je u Moskvi savladao CSKA posle produžetka sa 3:2.

Moskovljani su dva puta vodili, ali je presudilo iskustvo ekipe iz Kazanja koja je u najvećoj meri sačuvala okosnicu tima iz prošle sezone.

Domaćin je poveo golom Dimitrija Samorukova u prvom minutu, izjednačio je Stefan da Kosta u 26, a novu prednost Moskovljanima doneo je Anton Slepišev u 43. minutu.

Produžetak AK Barsu doneo je Džastin Azevedo u 54.minutu, a gol odluke u produžetku postigao je talentovani Dmitri Voronkov.

Posle pobedonosnog gola igrači CSKA su bili veoma razočarani, a Andrej Svetlakov je polomio i štap udarivši o gol, ljut zbog greške koju je napravio.

Kao i ranijih godina, najbolje mečeve iz KHL šampionata pratite na kanalima Sport Kluba.