Privatna arhiva

Hokej

11.09.2020 | 21.32 > 21:41

Avtomobilist torpedovan u Jekaterinburgu

Najzanimljiviji meč dana u KHL šampionatu odigran je u Jekaterinburgu gde je Torpedo iz Nižnjeg Novgoroda slavio posle penala protiv Avtomobilista 4:3.

khl

Oleg Nikishin/Getty Images

Mnoštvo preokreta viđeno je u Jekaterinburgu. Domaćin je dva puta vodio u prvoj trećini. Prvo preko Mačeka golom u petom minutu, a potom i Makajeva u 15. Iljin je u 11. minutu postigao gol za 1:1, a onda u 29. minutu Klus za 2:2. Do potpunog preokreta dolazi samo dva minuta kasnije, kada je Vidman doneo vođstvo gostima. Ipak, Maček uspeva da donese novo izjednačenje 24 sekunde pre kraja drugog perioda.

Treći period protekao je bez golova, a tako je bilo i u produžecima, pa je odluka pala posle penala. Čak pet serija se izvodila, jer niko nije postigao gol u predviđene tri, niti u četvrtoj. Deveti ukupno penal nije iskoristio Genovej, ali je Varnakov bio precizan za goste i pobeda je otišla u Nižnji Novgorod. Torpedu je ovo druga pobeda za četiri boda i sedmo mesto na Istoku, na kojem je Avtomobilst na drugom, jer mu je ovo tek prvi poraz posle tri startne pobede.

U ostala dva meča SKA je kod kuće savladao Lokomotivu iz Jaroslavlja 4:2, dok je Avangard bio ubedljiv u Magnitogorsku i slavio protiv Metalurga 4:0.