KHL: Armejci moćni u Habarovsku

KHL 12. sep 202015:35 > 15:52
Oleg Nikishin/Getty Images

CSKA nastavio je sa pobedama na turneji po Dalekom istoku u okviru KHL lige. Branioci titule su posle Novosibirska, bili bolji i od Habarovska, koji su savladali rezultatom 5:1.

Anna Sergeeva/Getty Images

„Armejci“ su silovito otvorili meč. Već posle pet minuta vodili su 2:0, golovima Korosteleva i Andronova. Kada je početkom drugog dela mrežu Habarovska pogodio i Okulov, pitanje pobednika je bilo rešeno. Do kraja meča Gorškov je smanjio na 3:1, a konačan rezultat postavili su Mamin i Šalunov.

Vatromet golova viđen je u duelu Novosibirska i Crvenih zvezda iz Kunluna, koji je završen rezultatom 5:4. U prvih 20 minuta mreže su mirovale. Gosti iz Kine su prvi poveli preko Šaporejeva, ali su do kraja druge trećine rezultat okrenuli Gurkin i Komarov. U trećem delu je nastavljena klackalica. Sajustov je pogodio za domaću ekipu, a za goste su bili precizni Nikolišin i Kručinin. Odlučujući udar za Habarovsk poveli su Romancev i Pervušin vezanim golovima. Šaporejev je drugim pogotkom samo ublažio poraz Kunluna.

Pobedu, posle tri poraza, konačno je upisao i Dinamo iz Moskve na gostovanju Barisu. Slavili su 5:4. Na ulasku u poslednju trećinu u Nur Sultanu, domaćin je vodio 4:2. Dic dva puta, Valk i Videli su pogodili za Baris, dok su strelci za Moskvoljane bili Jaskin i Pulkinen. Gosti se nisu predavali i golovima Šipačjova i ponovo Čeha Jaskina na 30 sekundi pre kraja uveli su meč u produžetak. U petom minutu nastavka Tarasov je pogodio mrežu tima iz glavnog grada Kazahstana za veliku radost Moskovljana.

CSKA je na čelu Istočne konferencije sa četiri pobeda (jedna posle produžetka) i porazom, dok na Zapadu vodi ekipa Omska sa maksimalnim učinkom od četiri trijumfa.