Igor Šoban/Medveščak

Hokej

15.09.2020 | 21.12 > 21:22

KHL: Semjonov srušio SKA

Golom Kirila Semjonova sa igračem manje u četvrtom minutu poslednje deonice ekipa Avangarda iz Omska savladala je SKA iz Sankt Peterburga 4:3 u derbiju KHL šampionata.

Russia Ice hockey

Lukas Schulze/Bongarts/Getty Images

Posle prvih 20 minuta domaći su vodili 3:0. Strelci su bili dva puta Denis Žernov i Čeh Jirži Sekač. Međutim, SKA je pokazao klasu u drugih 20 minuta. Mrežu ekipe iz Omska pogodili su Ožiganov, Bengston i Burdasov i izjednačili rezultat. Usledio je opisani pogodak Semjonova za trijumf Avangarda, koji je zadržao prvo mesto u Istočnoj konferenciji sa pet pobeda i jednim porazom. SKA je drugi na Zapadu, iza CSKA, sa učinkom od četiri trijumfa i dva izgubljena meča.

U ostalim duelima UFA je pregazila Nižnji Novgorod 6:2, a meč su obeležili Finci Markus Grandlund i Temu Hartikainen sa po dva gola. Jekaterinbrug je sav posao u duelu sa domaćim Nižnjekamskom završio u prvih 20 minuta kada su postigli četiri gola. Konačan rezultat bio je 6:3. Furioznih deset minuta u drugoj trećini tokom kojih su tri puta pogodili mrežu, omogućili su Dinamu iz Minska ubedljivu prednost od 4:1 protiv Podolska. Do kraja su domaći samo smanjili na 4:2.

Traktor iz Čeljabinska se sa dva boda vratio sa gostovanja Sparatku iz Moskve. Slavili su 2:1 golovima Kravcova u prvoj i Bejlena u drugoj trećini. Poraz Moskovljana ublažio je Ljubimov sredinom poslednje trećine. Golova nije bilo u duelu Sočija i Metalista iz Magnitogorska. Pobednik je rešen posle penala, kada su uspešniji bili gosti. Pogodili su Prohorin, Karpov i Lamiko, dok je za Soči precizan bio Šmejlov.