Privatna arhiva

Hokej

28.09.2020 | 21.56 > 22:09

Kiša golova u Moskvi i Novosibirsku

Odigrana su dva meča dana u KHL šampionatu, ali kakva. Viđeno je čak 19 golova, a u moskovskom derbiju između Spartaka i Dinama pobednik je odlučen posle penala.

KHL logo

SK

Meč izmeđi Spartaka i Dinama bio je jedan od najboljih ove sezone. Dinamo je poveo u šestom minutu preko Šipačjova. Uzvratio je domaći tim u 13. minutu preko Širokova. To je bio rezultat prve trećine, a onda u samo šest i po minuta druge Spartak dolazi do 3:1, golovima Radila i Đusea. Kada je Hanzl na početku treće trećine postigao gol za 4:1 delovalo je da će pobeda pripasti Spartaku.

A onda se dogodio epski povratak Dinama. U šestom minutu Jaškin smanjuje na 4:2, a četiri minuta kasnije Mironov postiže gol za 4:3. Na kraju, Tarasov je pet i po minuta pre kraja postigao izjednačujući gol i izborio produžetak.

Nije bilo golova i pristupilo se penalima. U prve tri serije bili su samo promašaji, a na početku četvrte Lindberg postiže gol za Dinamo. Radil je promašio i Kagaritski je dobio priliku za pobedu. Međutim, propustio je šansu, a onda je Kutelkin doneo izjednačenje i produženu šestu seriju. Lindberg je ovog puta promašio, a Širokov je postigao gol za pobedu.

Spartak je došao do šestog mesta na Zapadu i ima devet bodova, četiri manje od Dinama.

U drugom meču dana Sibir je u Novosibirsku slavio protiv Avtomobilista 6:4.

Dinamo osetio da je 2:0 najopasniji rezultat

Odigrano je osam utakmica KHL šampionata. Najzanimljivije je bilo u Jaroslavlju, gde su se u derbiju zapadne konferencije sastali Lokomotiva i moskovski Dinamo.

CSKA kroz produžetak nadigrao Spartak

U sredu je odigran najveći broj mečeva devetog kola KHL. Za četvrtak je ostao derbi kola. I to jedan od najvećih, između dva moskovska velikana Spartaka i CSKA.

Dinamo posle drame srušio Avangard

U derbiju dana KHL šampionata moskovski Dinamo slavio je kod kuće protiv Avangarda posle produžetka 3:2. Pobede su još zabeležili Avtomobilist, Sibir, Traktor, Salavat Julajev, Dinamo Minsk, Soči i Kunlun Red Star.

AK Bars u finišu srušio Neftehimik

Hokejaši AK Bars savladali su Neftehimik na svom ledu u okviru Kontinentalne hokejaške lige rezultatom 3:2.

Vitjaz viteški protiv Dinama

Najveće iznenađenje dana u KHL je pobeda Vitjaza u Moskvi nad Dinamom i to veoma ubedljivo 5:1. Pobede su još ostvarili SKA, Sibir, Torpedo i Lokomotiva.

KHL: CSKA jurio i prestigao Kunlun

Hokejaši moskovskog CSKA pobedili su Red Star Kunlun u okviru Kontinentalne hokejaške lige rezultatom 3:2.

Avangard ubedljiv protiv Avtomobilista

U dva duela odigrana u Kontinentalnoj hokejaškoj ligi u subotu, pobede su upisali Lokomitiva iz Jaroslavlja i Avangard.

KHL: CSKA i AK Bars kao pravi lideri

Vodeći timovi Zapadne i Istočne konferencije CSKA iz Moskve i AK Bars iz Kazanja ostvarili su sigurne pobede u mečevima Kontinetalne hokejaške lige igranim u petak.

KHL: Spartak ubedljiv u Sankt Peterburgu

Hokejaši Spartaka iz Moskve iznenađujuće ubedljivo pobedili su ekipu SKA u Sankt Peterburgu u meču KHL šampionata rezultatom 4:1 (3:1, 0:1, 2:0).

Lokosi na penale srušili Spartak, briljirao golman

Hokejaši Lokomotive iz Jaroslavlja savladali su moskovski Spartak na svom ledu u okviru Kontinentalne hokejaške lige posle boljeg izvođenja penala 2:0 (0:0) i upisali sedmi uzastopni trijumf.

Petarda SKA, Amur ubedljiv protiv Jokerita

Odigrano je pet utakmica KHL šampionata. Najubedljiviju pobedu ostvario je SKA kod kuće protiv Vitjaza 5:1. Jokerit je poražen u Habarovsku, a pobede su još zabeležili Kunlun Red Star, Ak Bars i Salavat Julajev.

KHL: Kiks Avtomobilista, poraz oba Dinama

Četiri meča je u nedelju donela Kontinentalna hokejaška liga, a do pobeda su stigle ekipe Traktora, Čerepoveca i moskovskih velikana – CSKA i Spartaka.

Preokret Jokerita, Salavatu derbi Istoka

Odigrana su dva meča dana u KHL šampionatu i u oba je bilo mnogo uzbuđenja. Kao i golova. U oba meča rezultat je bio 4:3 i to za goste.

KHL: Okulov razbio "armiju" Carskog grada

U pravom klasiku Kontinentalne hokejaške lige, CSKA je na svom ledu savladao SKA iz Sankt Peterburga sa 3:1.

KHL: Prva pobeda Zmajeva u sezoni

Hokejaši Kunlun Red Stara zabeležili su prvu pobedu u sezoni posle preokreta protiv ekipe Salavat Julaev 5:3, dok je Traktor pregazio Severstal 4:0.

Traktoru penal drama u Kazanju

U KHL šampionatu odigran je samo jedan meč dana. U Kazanju Ak Bars dočekao je Traktor iz Čeljabinska. Odluka je pala sa penala i slavili su gosti 3:2.