Vatreno u moskovskom derbiju, šampionu ipak pobeda

KHL 1. okt 202021:31 > 21:35
Anna Sergeeva/Getty Images

U velikom derbiju glavnog grada Rusije sastali su se Spartak i CSKA, a slavio je vladajući šampion posle dosta preokreta 5:4.

Spartak je odlično počeo i već posle 13 minuta vodio 2:0 golovima Cipalkova i Hanzla. Ali samo 46 sekundi pre kraja prve trećine Karnaukov postiže gol kojim je prepolovio zaostatak. Vrlo lako će se ispostaviti da je to bio možda i najbitniji trenutak, jer je posle samo 100-inak sekundi u drugoj trećini Leipsik poravnao na 2:2.

Ipak, domaćin u 27. minutu vraća vođstvo, a strelac je Kuteikin. Ali finiš deonice ponovo je pripao Armejcima. I to Karnaukovu, koji je postigao dva gola za preokret i vođstvo CSKA 4:3. Ali Spartak se vraća samo sedam sekundi posle početka treće trećine. Radil postiže gol za 4:4. Ipak, Leipsik u 50. minutu svojim drugim golom donosi novi i konačnu prednost CSKA od 5:4. Ovom pobedom CSKA je izbio na vodeće mesto zapadne konferencije sa 17 bodova, koliko ima i Dinami Minsk. Spartak deli osmo mesto Zapada sa Jokeritom, pošto obe ekipe imaju po devet bodova.

Ostali rezultati: Dinamo Riga – Dinamo Minsk 4:3, Severstal – Jokerit 2:5, Lokomotiva – Ak Bars 4:3, Dinamo Moskva – Traktor 2:4, Avangard – Vitjaz 1:2.