Metalurg savladao Avtomobilist posle penala

KHL 9. okt 202021:30 > 21:31
Print screen/SK

Četiri duela odigrana su u petak u Kontinentalnoj hokejaškoj ligi.

Lider Istočne konferencije Avtomobilist poražen je na svom ledu nakon penala od Metalurga koji je na kraju slavio 4:3.

Zanimljivo je bilo u prvoj deonici u kojoj je Avtomobilist poveo nakon manje od minut i po igre golom Litovčenka. Na isteku osmog minuta Košelev je pogodio za izjednačenje.

A onda novi „krug“. Maček donosi novo vođstvo domaćinu, a Plotnikov pogađa za izjednačenje.

Avtomobilist je golom Makejeva drugu deonicu rešio u svoju korist, ali nije uspeo da iskoristi brojna isključenja gostiju i dođe do veće prednosti.

Situaciju sa igračem više pred kraj deonice Pesonen pogodio za izjednačenje i produžetke.

U dodatnom periodu nije bilo golova i meč je rešen izvođenjem penala, u kome su uspešniji bili igrači Metalurga.

Jokerit je slavio protiv Dinama iz Rige 4:1, Dinamo Minsk je savladao Red Star 2:0, a SKA je u Sankt Peterburgu bio bolji od Sočija 4:3.