Preokret Jokerita, Salavatu derbi Istoka

KHL 17. okt 202018:59 > 19:06
Vladimir Bezzubov/Bongarts/Getty Images

Odigrana su dva meča dana u KHL šampionatu i u oba je bilo mnogo uzbuđenja. Kao i golova. U oba meča rezultat je bio 4:3 i to za goste.

Jokerit je posle prve trećine gubio od Sibira 3:2, iako je imao dva vođstva u tom periodu. A onda je stegao odbranu i naredne dve dobio sa po 1:0 i na kraju došao do pobede. U pobedničkom timu prednjačio Šveđanin Luv sa golom i asistencijom, dok je na drugoj strani prvo ime meča bio Oleg Li, koji je postigao dva gola i asistirao kod trećeg. Jokerit je peti na Zapadu sa 19 bodova, dok je Sibir deveti na Istoku sa 13.

Pravi derbi odigran je u Omsku gde je Avangard dočekao Salavat Julajev. Domaćin je posle samo sedam minuta vodio golovima Kaskija i Hohlačjova 2:0, ali je ekipa iz Ufe uzvratila u drugom periodu preko Hartikainena i Granlunda. Preokret je režirao Hohrjakov posle 34 sekunde poslednje deonice, ali je Boušer uspeo dva i po minuta pre kraj da izbori produžetak. Odluka je pala posle penala, a gosti su slavili 2:1. Avangard je ostao drugi sa 26, a Salavat je peti sa 23 boda na Istoku.