Petarda SKA, Amur ubedljiv protiv Jokerita

KHL 19. okt 202021:48 > 22:00
Igor Šoban/Medveščak

Odigrano je pet utakmica KHL šampionata. Najubedljiviju pobedu ostvario je SKA kod kuće protiv Vitjaza 5:1. Jokerit je poražen u Habarovsku, a pobede su još zabeležili Kunlun Red Star, Ak Bars i Salavat Julajev.

Ekipa iz Sankt Peterburga sve je rešila u prvih 20 minuta, kada je postigla tri gola. Strelci su bili Marčenko, Kamenjev i Kempainen. U drugoj trećini samo je Tedenbi bio strelac za goste, a onda su Armejci ponovo krenuli da rešetaju u poslednjih 20 minuta. Strelci su bili Altonen i Trenin za novu ubedljivu pobedu. SKA je drugi na Zapadu sa 25 bodova, četiri manje od CSKA, dok je Vitjaz deveti sa 15, koliko ima i osmoplasirani Spartak.

Jokerit je bio u dobroj formi u prethodnim mečevima, ali ih je sačekao Amur. Nisu se dobro proveli u Habarovsku, mada su se Finci dobro držali u prve dve trećine. Bilo je 2:1 za domaćina. A onda u trećoj domaćin dolazi do još dva gola i ubedljivog trijumfa. Junaci pobede bili su dvostruki strelci Butuzov i Polunin, dok je Lehtonen postigao jedini gol za goste. Amur je posle ove pobede deveti na Istoku sa 14 bodova, jednim manje od mesta koja vode u plej-of, dok je Jokerit peti na Zapadu sa 19 bodova.

Ostali rezultati: Sibir – Ak Bars 1:3, Kunlun Red Star – Torpedo 3:1, Soči – Salavat Julajev 0:2.