Ludilo u Sočiju, slavlje Jokerita posle produžetka

KHL 3. nov 202020:16 > 20:30
Oleg Nikishin/Getty Images

Sjajan meč odigran je u Sočiju gde su se sastali istoimeni tim i Jokerit. Mnoštvo golova, preokreti, golovi u poslednjim trenucima i na kraju slavlje gostiju 5:4.

Prva trećina nije nagoveštavala ovakav klimaks, pošto nije bilo golova, iako su timovi u tri situacije imali igrača više. Ali u prvih pet minuta druge deonice domaćin stiže do dva gola. Strelci su bili Batiršin i Šmejlov. Drugi gol je postignut u situaciji sa igračem više, do koje su domaći došli pošto je finski tim imao višak igrača na ledu.

U poslednjih 20 minuta ušlo se sa vođstvom 2:0 za Soči, a Jokerit je konačno došao do gola posle samo 32 sekunda u trećoj deonici. Strelac je bio Jensen. Međutim, brzo je Soči reagovao i tri i po minuta kasnije vraća dva gola prednosti preko Točitskog. Rezultat 3:1 bio je na snazi sve do 49. minuta, a onda, za samo tri i po minuta, Jokerit postiže tri gola preko Krejčika, Savinainena i Šredera. U međuvremenu odbranio se u situaciji sa igračem manje i delovalo je da je pobeda na dohvat ruke.

Delilo ih je 20 sekundi, a onda je Miromanov postigao gol za novo izjednačenje – 4:4. Izboren je produžetak, ali nisu dugo uživali domaći u tom dostignuću, pošto je posle samo 41 sekunda O’Nil zatresao mrežu i doneo pobedu Jokeritu. Finski tim se izjednačio sa Vitjazom i Spartakom na deobi sedmog mesta Zapada sa 23 boda, dok je Soči 10. sa 16.

U drugom meču dana Baris je kod kuće savladao Dinamo Rigu 3:0. Strelci su bili Videl, Valk i Fretin. Baris je vezao drugu pobedu i sada je 10. na Istoku sa 20 bodova, jednim manje od Sibira koji drži poslednju plej-of poziciju. Dinamo iz Rige ima najslabiji učinak u ligi od svega sedam bodova.