Furč blistao na golu – Rekordna pobeda Dinama iz Minska

KHL 11. nov 202015:50 > 15:50
Bruce Bennett/Getty Images

Hokejaši Dinama ostvarili su ubedljivu pobedu 6:0 u gostima Sibiru. Ekipa iz Minska je postavila novi rekord KHL, pošto je za svega 10 minuta i 57 sekundi postigla pet golova.

Već u prvoj trećini su gosti iz Minska rešili pitanje pobednika, pošto su u prvih 20 minuta postigli pet golova – pogađali su redom Menel, Solovjov, Šarangovič, Protas i Usov.

Ekipa Dinama je postavila novi rekord KHL, pošto je za svega 10 minuta i 57 sekundi postigla pet golova. Prethodno je rekord držao Torpedo, koji je isto učinio za 11 minuta i 57 sekundi.

Konačni rezultat postavljen je u završnici druge deonice, kada je Kozun pogodio u trenutku kada je njegov tim imao igrača više.

Istakao se i golman Dinama – Dominik Furč sa 34 odbrane.

Ekipa iz Minska zabeležila je najubedljiviju pobedu nad Sibirom u istoriji.

Dinamo je ostvario trijumf posle dve uzastopne pobede i sada je peti na tabeli Zapadne konfrenecije.

Sibir je pretrpeo drugi poraz u poslednje tri utakmice i trenutno je deveti na Istoku.