NHL: Zlatni vitezovi srušili Senatore

NHL 4. nov 201721:53 > 22:03
Jana Chytilova/Freestyle Photography/Getty Images

Hokejaši Las Vegas Golden Najtsa savladali su Otava Senatorse rezultatom 5:4 u prvom meču subotnjeg programa u NHL šampionatu.

Zlatni vitezovi su u prvoj trećini poveli golom Aleksa Tuča posle 4:25 minuta, dok je posle samo 21 sekunde u drugom delu igre izjednačio Mark Stoun.

Erik Haula je novim golom doneo prednost Las Vegasu tri minuta kasnije, dok je Aleksander Barouz ponovo poravnao skor u sedmom minutu iste deonice.

Usledili su golovi Džonatana Audi-Maršesoa, Vilijama Karlsona i Haule, pa je tim iz Nevade poveo sa 5:2. Senatorsi su do kraja pokušali da sustignu Las Vegas, ali su samo uspeli da smanje pogocima Rajana Džingela i Erika Karlsona.

Las Vegas Golden Najtsi su treći na Zapadu sa devet pobeda i četiri poraza, dok su Senatorsi na Istoku NHL peti sa šest pobeda i osam poraza.