Pool, Getty Images

Hokej

31.01.2019 | 05.28 > 05:30

NHL: Pitsburg siguran, minimalac Dalasa

Hokejaši Pitsburg Pengvinsa pobedili su Tampa Bej Lajtning na svom ledu u okviru NHL rezultatom 4:2.

Pitsburg Pengvins

Getty Images Sport, Matt King

Domaći su pitanje pobednika rešili praktično za nešto manje od devet minuta igre kad su stekli tri gola prednosti. Šeahan u četvrtom, Kesel i Krosbi u devetom bili su strelci za Pingvine.

Posle pogotka Letanga u 27. trijumf je samo bio potvrđen, a gosti su do kraja meča uspeli da ublaže poraz preko Milera u 56. i Stamkosa u 58.

Pitsburg je peti na tabeli Istoka sa 60 bodova, dok je Tampa ostala prva sa 76

U duelu Dalas Starsa i Bafali Sejbresa slavili su domaćini i to minimalnim rezultatom - 1:0. Jedini gol za Starse postigao je Ben u 9. minutu.

Tim iz Teksasa sd je sedmi na Zapadu sa 54 poena, Bafalo je deveti na Istoku sa 56.

Pastrnak ne staje za 7. u nizu Bruinsa, Koivu 1000. meč

Ekipa Boston Bruinsa ostvarila je sedmu pobedu u nizu, pošto je savladala Montreal Kanejdijense sa 3:1.

Debakl Detroita, spektakl u Pitsburgu

Veliki broj mečeva u noći između srede i četvrtka u NHL doneo je i mnogo uzbuđenja.

NHL: Bruinsi nemilosrdni prema najvećem rivalu

U duelu možda i najvećih rivala u Nacionalnoj hokejaškoj ligi Boston Bruinsi su rasturili Montreal Kanejdijense 8:1. Pobede su u noći između utorka i srede ostvarili Čikago i Minesota.

Edmontonu pripao derbi divizje protiv Arizone

U derbiju Pacifik divizije Nacionalne hokejaške lige Edmonton je slavio protiv Arizone 5:4, Karolina je bila bolja od Detroita 2:0, a Bafalo je savladao Floridu 5:2.

Pingvini zaledili Đavole, Senatorsi u naletu

Pitsburg Pingvinsi savladali su na svom terenu Nju Džerzi Devilse sa 4:1.

Debakl šampiona, šestica Pitsburga

Odigrano je čak 15 mečeva u najjačoj hokejaškoj ligi sveta i bilo je veoma zanimljivih rezultata.

NHL: Tampa Bej dao devet golova Rendžersima

Ekipa Tampa Bej Lajtninga ubedljivo je savladala Njujork Rendžerse sa 9:3 u duelu NHL, dok je Karolina nakon produžetka bila bolja od Bafala.

Slavlje Tampe u Stokholmu, Šarksima penal rulet

U noći subote na nedelju odigrano je 11 mečeva u NHL šampionatu. U okviru Global Series Stokholm je dočekao Tampa Bej Lajtings i Bafalo Sejbers, a slavila je ekipa sa Floride.

NHL: Munje 'sevale', Stokholm se radovao svojima

Hokejaši Tampa Bej Lajtninga savladali su Bafalo Sejbrse 3:2 u stokholmskoj dvorani Erikson Gloub pred oko 13 hiljada gledalaca u meču NHL šampionata i izbili na 11. mesto Istočne konferencije.

Bruinsi melju, nemoćni Pingvini, Crvena krila...

U noći između ponedeljka i utorka Boston Bruinsi su savladali Pitsburg Penguinse 6:4 i to je šesti uzastopni trijumf za lidera Atlatik divizije. Nešvil je bio bolji od Detroita 6:1, a Otava od Njujork Rendžersa 6:2.

Oilersi slavili u Pitsburgu nakon produžetka

U subotu su u NHL pobede upisali Edmonton Oilersi i Njujork Rendžersi.

NHL: Kapitalsi sigurni, šampion do pobede u produžetku

Vašington Kapitalsi zabeležili su i treću pobedu u nizu, pošto su na svom terenu savladali Bafalo Sejbrse sa 6:1.

NHL: Ubedljiv Vankuver, Kojotsi slavili nakon penala

U NHL je u noći između ponedeljka i utorka odigrano svega dva duela.

Sedmica Flajersa, furiozna treća trećina Pingvina

U noći između subote i nedelje odigrano je osam mečeva NHL šampionata. Ubedljivi su bili Filadelfija Flajersi, dok su Pitsburg Pingvinsi u poslednjih 20 minuta slomili Dalas.

Lajtning preokretom naneo Pingvinsima peti poraz

Dva duela odigrana su u NHL u noći između srede i četvrtka, a pobede su proslavili hokejaši Otava Senatorsa i Tampa bej Lajtninga.

NHL: Bafalo čuva čelo, het-trik Horvata

Ekipa Bafalo Sejbrsa zadržala je prvo mesto u istočnoj konferenciji NHL pobedom nad San Hoze Šarksima u produžetku 4:3.