Pool, Getty Images

Hokej

06.02.2019 | 07.40 > 07:42

NHL: Šampion slavio, Pingvini ubedljivo poraženi

Aktuelni šampioni NHL Vašington Kepitalsi pobedili su Vankuver Kanukse na svom ledu rezultatom 3:2.

Vašington Kapitolsi

Mike Ehrmann, Getty Images Sport

Domaći su u vođstvo došli u četvrtom minutu preko Ošija, da bi posle druge deonice bez golova, na dva nula povisio Konoli u 46.

Nadu gostima iz Kanade vratio je Granlund u tri minuta kasnije, da bi pitanje pobednika rešio Vrana u 53.

Konačan rezultat postavio je Peterson u 60.

Treba istaći i da su Kanuksi mogli da odvedu meč u produžetak, da je Horvat isoristio penal u 33. minutu.

Kepitalsi sad imaju 64 boda i šesti su na Istoku. Vankuver je osmi na Zapadu sa 54.

Pitsburg Pengvinsi ubedljivo su poraženi kod kuće od Karolina Hurikejnsa 4:0.

Gosti su do pobede nad šampionom iz 2017. godine stigli golovima Martinuka u 20, Peske u 33, Ferlenda u 59. i Svečnikova u 60. minutu.

Pitsburgu je to drugi uzastopni poraz i sad je sedmi na IStoku sa 62 boda. Karolina je 10. sa 58.

U ostalim mečevima:

Boston - Njujork Ajlanders 3:1, Bafalo - Minesota 5:4 (posle penala), Florida - Sent Luis 2:3, Nju Džersi - Los Anđeles 1:5, Montreal - Anahajm 4:1, Tampa Bej - Vegas 2:3 (posle penala), Nešvil - Arizona 5:2, Vinipeg - San Hoze 2:3 (posle produžetka), Kolorado - Kolumbus 3:6, Edmonton - Čikago 2:6.