Pool, Getty Images

Hokej

06.02.2019 | 07.40 > 07:42

NHL: Šampion slavio, Pingvini ubedljivo poraženi

Aktuelni šampioni NHL Vašington Kepitalsi pobedili su Vankuver Kanukse na svom ledu rezultatom 3:2.

Vašington Kapitolsi

Mike Ehrmann, Getty Images Sport

Domaći su u vođstvo došli u četvrtom minutu preko Ošija, da bi posle druge deonice bez golova, na dva nula povisio Konoli u 46.

Nadu gostima iz Kanade vratio je Granlund u tri minuta kasnije, da bi pitanje pobednika rešio Vrana u 53.

Konačan rezultat postavio je Peterson u 60.

Treba istaći i da su Kanuksi mogli da odvedu meč u produžetak, da je Horvat isoristio penal u 33. minutu.

Kepitalsi sad imaju 64 boda i šesti su na Istoku. Vankuver je osmi na Zapadu sa 54.

Pitsburg Pengvinsi ubedljivo su poraženi kod kuće od Karolina Hurikejnsa 4:0.

Gosti su do pobede nad šampionom iz 2017. godine stigli golovima Martinuka u 20, Peske u 33, Ferlenda u 59. i Svečnikova u 60. minutu.

Pitsburgu je to drugi uzastopni poraz i sad je sedmi na IStoku sa 62 boda. Karolina je 10. sa 58.

U ostalim mečevima:

Boston - Njujork Ajlanders 3:1, Bafalo - Minesota 5:4 (posle penala), Florida - Sent Luis 2:3, Nju Džersi - Los Anđeles 1:5, Montreal - Anahajm 4:1, Tampa Bej - Vegas 2:3 (posle penala), Nešvil - Arizona 5:2, Vinipeg - San Hoze 2:3 (posle produžetka), Kolorado - Kolumbus 3:6, Edmonton - Čikago 2:6.

Prvi put posle 49 godina: U finalu će se svirati Bluz

Hokejaši Sent Luis Bluza plasirali su se u veliko finale NHL pošto su savladali San Hoze Šarkse sa 4-2 u finalnoj seriji zapadne konferencije.

NHL: Bluz u polufinalu, šampion na korak

Hokejaši Sent Luis Bluza plasirali su se u polufinale Zapadne konferencije NHL, pošto su trijumfom na svom ledu protiv Vinipeg Džetsa 3:2 slavili u četvrtfinalnoj seriji sa 4-2.

NHL: Branilac titule pobedom startovao plej-of

Aktuelni šampioni NHL Vašington Kepitalsi pobedili su na svom ledu u prvoj utakmici prve runde plej-ofa Karolina Hurikejnse sa 4:2.

Kepitalsi pali kod kuće

Hokejaši Minesota Vajlda pobedili su aktuelne šampione NHL Vašington Kepitalse na njihovom ledu rezultatom 2:1.

Pingvinima ne prija Bluz

Hokejaši Sent Luis Bluza pobedili su Pitsburg Pengvinse na gostovanju u okviru NHL rezultatom 5:1 i ostvarili prvi trijumf posle tri poraza.

NHL: Mejpl Lifsi kasno upalili

Hokejaši Toronto Mejpl Lifsa doživeli su drugi poraz u nizu pošto su bolji od njih bili Čikago Blekhoksi 5:4.

NHL: Šampion slavio u Filadelfiji

Hokejaši Vašington Kepitalsa pobedili su Filadelfija Flajerse na gostovanju u okviru NHL sa 5:3.

NHL: Tampa sigurna u derbiju, poraz šampiona

Hokejaši Tampa Bej Lajtninga pobedili su na svom ledu Kalgari Flejms u okviru NHL rezultatom 6:3.

Šampion pao, Flejmsi jači od Hurikejnsa

Hokejaši Boston Bruinsa pobedili su aktuelnog šampiona NHL Vašington Kepitalse na gostovanju rezultatom 1:0.

NHL: Pitsburg siguran, minimalac Dalasa

Hokejaši Pitsburg Pengvinsa pobedili su Tampa Bej Lajtning na svom ledu u okviru NHL rezultatom 4:2.

NHL: Flejmsima produžetak, Red Vingsi srušili Oilerse

Hokejaši Kalgari Flejmsa savladali su Karolina Hurikejns na svom ledu posle produžetka 3:2 (2:2) i upisali treću pobedu u nizu.

Hurikejns demolirao Oilerse, Kojoti slavili u Torontu

Hokejaši Karolina Hurijeknsa savladali su Edmonton Oilerse na gostovanju u okviru NHL rezultatom 7:4.

NHL: Tampa gazi redom, poraz šampiona

Hokejaši Tampa Bej Lajtninga pobedili su Los Anđeles Kingse na gostovanju sa 6:2 u okviru NHL.

NHL: Vinipeg u produžetku rešio derbi

Hokejaši Vinipeg Džetsa pobedili su na svom ledu Tampa Bej Lajtning posle preokreta rezultatom 5:4 u derbiju NHL.

Flejmsi slavili u Minesoti

Hokejaši Kalgari Flejmsa pobedili su Minesota Vajld na gostovanju sa 2:1 u okviru NHL.

NHL: Šarksi ubedljivi, Oilersi slavili posle penala

Hokejaši San Hoze Šarksa pobedili su Karolina Harikejnse rezultatom 5:1 u okvir NHL.