Getty Images/Bruce Bennett

Hokej

07.02.2019 | 06.51 > 06:53

Rendžersi nakon penala, Toronto teško sa Senatorsima

Dva duela odigrana su u NHL u noći između srede i četvrtka. Toronto Mejpl Lifsi bili su bolji od Otava Senatorsa, a Njujork Rendžersi su nakon penala savladali Boston Bruinse.

Toronto Mejpl Lifs

Claus Andersen, Getty Images Sport

Četvrtoplasirani tim Istočne konferencije, Boston Bruinsi poraženi su na gostovanju Njujork Rendžersima, 12. ekipi konferencije koja je slavila nakon penala sa 4:3.

Prva trećina pripala je Rendžersima zahvaljujući golu Zibanejada, ali je u poslednjih deset minuta druge deonice gostujuća ekipa napravila veliki preokret i povela sa 3:1. redom su za Bruinse pogađali Heinen, Pastrnak i Bargeron.

Ipak, Rendžersi uspevaju da se u poslednjih 20 minuta izbore za produžetak uz golove Hejesa u 10. i Ćitila u 13. minutu deonice.

U produžetku nij ebilo golova, pa je meč rešen penalima. Videli smo sedam serija i samo tri gola. Za Rendžerse su pogodili Zibanejad i Dianđeli, a sa druge strane je precizan bio samo Marčand.

Toronto Mejpl Lifsi bili su na svom ledu bolji od Otava Senatorsa koji su tako zabeležili 34. poraz u sezoni i poslednji su na Istoku. Mejpl lifsi sada imaju 33 pobede i 20 poraza na drugom mestu iste konferencije, a u ovom meču su slavili sa 5:4.

Povela je ekipa iz Toronta preko Himana, ali je pred kraj prve deonice uzvrato Padžarvi za 1:1 nakon prvog dela meča. Nakon samo minut i po u nastavku Senatorsi prelaze u vođstvo golom Dušena, ali je odgovor favorizovanog tima bio snažan. Uz golove Džonsona, Metjuza i Tavaresa Mejlp lifsi u treću trećinu ulaze uz vođstvo od 4:2.

Ipak, za manje od četiri minuta u poslednjoj deonici, uz pogotke Čabota i Padžavija Senatorsi uspevaju da izjednače, da bi u desetom minutu, ispostavilo se, sve rešio gol Rajlija.