Bluz za Predatore, Bruinsi skinuli krunu kraljevima

NHL 10. feb 20190:36 > 0:40
Al Bello, Getty Images

U osam odigranih NHL mečeva u subotu samo u dva duela slavili su gosti.

U derbi meču Zapadne konferencije Sent Luis Bluz je na svom ledu bio bolji od Nešvil Predatorsa sa 3:2.

Nakon prvog perioda domaćin je vodio sa 2:0 uz pogotke Dana i Tarasenka, a Predatosri su u osmom minutu druge trećine golom Ekholma uspeli da smanje na 2:1. Oko dva i po minuta se čekalo na odgovor Sent Luisa koji se vratio na dva gola prednosti pogotkom Mekekherna.

Na minut i 15 sekundi do kraja meča gosti su uspeli da smanje na 3:2, a ispostavilo se da je konačan rezultat postavio Johansen.

Zanimljivo je bilo i u Bostonu gde su Bruinsi nakon produžetka bili bolji od Los Anđeles Kingsa sa 5:4.

U prvoj trećini nij ebilo golova, a Bruinsi su poveli u petom minutu drugog perioda golom Mekavoja, da bi gosti prešli u vođstvo i ovaj deo meča rešili u svoju korist pogocima Iafala i Kopitara.

Boston je za sedam minuta treće deonice napravio preokret i postigao tri gola. redom su pogađali heinen, Kreči i Marčand. Gosti odlučnom igrom uspevaju da u desetom minutu smanje na 4:3 golom Tomsona, a za produžetk je u 16. minutu pogodio Fantenberg.

Dva i po minuta u nastavku su sve što je bilo potrebno Bruinsima. U situaciji sa igračem više mrežu gostiju je zatresao Bergeron i tako rešio ovaj meč.