Daksi prekinuli niz od sedam poraza

Dva meča odigrana su u NHL u noći između srede i četvrtka, a pobede su zabeležili Pitsburg Pingvinsi i Anahajm Daksi.

Anaheim Ducks

Sean M. Haffey/Getty Images

Pitsburg Pingvinsi su u prvom meču večeri na svom ledu sa 3:1 slavili protiv Edmonton Oilersa, a do pobede su došli nakon preokreta.

Prva deonica pripala je gostima koji su od petog minuta vodili golom Draisajtla.

Odgovor Pingvinsa usledio je na početku druge deonice. Nakon dva i po minuta igre u ovom delu meča izjednačio je Rast, da bi pet minuta kasnije Bluger doneo vođstvo svom timu. Imali su Oilersi priliku da sa penala izjednače na kraju drugog dela, ali je Mekdejvid bio neprecizan.

U poslednjem minutu meča Mekkan je pogodio prazan gol za konačnih 3:1. Sjajan je bio golman Marej koji je mrežu Pingvinsa sačuvao 38 puta.

Anahajm Daksi su, takođe kao domaćini, slavili protiv Vankuver Kanuksa sa 1:0.

Nakon šest i po minuta igre Silfverberg je postigao, ispostavilo se, jedini gol na meču kojom su Daksi prekinuli niz od sedam poraza.

Meč su obeležila brojna isključenja i tuče - čak sedam puta su kažnjavani domaći, a jedan put manje gostujući igrači.