Nezaustavljivi Tampa i Sent Luis, 42 odbrane Hubodina

NHL 20. feb 20195:45 > 5:48
Derek Leung/Getty Images

Protekle noći u najjačoj hokejaškoj ligi sveta odigrano je devet utakmica, a vodeći NHL šampionata Tampa Bej je ostvario sedmi uzastopni trijumf.

Lajtingsi su u gostima savaladali Filadelfiju 5:2 u meču koji je praktično rešen već posle uvodnih 20 minuta. Tampa Bej je golovima Sargačjova, Kilorna i Milera u 11. minutu vodio 3:0, a posle drugog petioda bez golova, Filadelfija je u poslednjoj trećini samo ublažila poraz.

Tampa je sa 96 bodova lider Istoka i cele lige, a sjajnu seriju nastavila je i ekipa Sent Luisa.

Ekipa iz Misurija je pred svojim navijačima u produžetku savladala Toronto 3:2 i 11. uzastopnim trijumfom izbila na peto mesto Zapadne konferencije. Švarc i Parajko su u prvoj trećini obezbedili dva gola viška Sent Luisu, ali na iznenađenje domaćih pristalica Hajman i Metjuz su za svega 31 sekund izjednačili u poslednjoj deonici. Ipak, pobedu Sent Luisu obezbedio je O’Rajli u 34. sekundu produžetka.

Nešvil je u Teksasu bio bolji od Dalasa 5:3 uprkos sjajnoj partiji i čak 42 odbrane Antona Hubodina. Gol odluke postigao je O’Rajli u 34. sekundu produžetka.