Avalanš uništio Vinipeg, Flejms jači od Ajlandersa

NHL 21. feb 20197:37 > 7:44
Francois Laplante/FreestylePhoto/Getty Images

Hokejaši Kolorado Avalanša pobedili su Vinipeg Džetse na svom ledu ubedljivim rezultatom 7:1 u okvir NHL.

Duel u Denveru bio je izuzetno tvrd u prvoj deonici, ali su onda domaći od starta druge zaigrali znatno bolje. Soderberg je doveo Kolorado u vođstvo u 24, a Rantanen je povisio na 2:0 u 32. minutu.

Posle golova Mekkinona u 41. i Kelverta u 42. pitanje pobednika je bilo rešeno – 4:0.

Do kraja su mrežu gostiju tresli Jost u 46, Lendeskog u 58. i Grir u 60.

U međuvremenu, jedini gol za Vinipeg dao je Konor na isteku 42. minuta.

Avalanš je osmi na Zapadu sa 61 bodom, Vinipeg je treći sa 76.

Duel Kalgarija i Njujork Ajlandersa pripao je domaćima posle velike borbe 4:2. Beklund u petom i Hemonik u 16. pogodili su za vođstvo Kalgarija od 2:0, ali je do starta poslednjeg kvartala bilo 2:2. Strelci za Njujork su bili Cizikas u 31. i Li u 42. minutu.

Ipak, vrlo brzo su domaći upostavili kontrolu i najpre kreko Čarnika u 47, a zatim nekoliko sekundi kasnije i preko Godroa, rešili pitanje pobenika.

Flejmsi ostaju prvi na Zapadu sa 81 bodom, dok su Ajlandersi četvrti na IStoku sa 76.

U ostalim mečevima, Čikago je pobedio Detroit na strani posle produžetka 5:4, dok je Boston bio bolji od Vegasa na penale 2:1 (2:2).